Kezdőoldal » Utazás » Európa » MOnt Blancon kezdő hegymászó...

MOnt Blancon kezdő hegymászó milyen magasra tud felmászni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 22. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ameddig le nem esik vagy el nem fárad.
2019. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még, de a Mont Blancról amit olvastam és ismerősök elbeszélései alapján, ezt ne olyan értelemben vett mászásnak tekintsd, mint ha mondjuk a Matterhornt másznád meg, mert nem kell sziklamászási technika, inkább egy magashegyi túra. Legalábbis ha a normál utat tekintjük. Ami kell: megfelelő edzettség, korábbi magashegyi tapasztalat, gleccseren is, hágóvas, bot, esetleg jégcsákány, megfelelő öltözet. A túra legalább kettő, de inkább 3 napos, első nap fel kell jutnod a menedékházhoz (nem tudom mostanában hogy van, de sejtem, hogy 1 évvel előtte simán kell szállást foglalni, de vannak akik potyáznak és alszanak az étkezőben...), ott alszol, ennyi akklimatizációnak elvileg elégnek kell lenni, majd nagyon korán, hajnali 2-3 körül kell onnan elindulni a csúcsra, azért mert ha megolvad a jég teteje, latyakos lesz, könnyebben kicsúszhataz a hágóvassal. Az egyik ismerősöm, aki ezen útvonalról ment, aznap még lement a menedékháztól a kiinduló pontra, de lehet jobb még egyet aludni a házban, aztán le.


De a kérdésed ilyen formában rossz, mert egy kezdő inkább válasszon előbb alacsonyabb, könnyebb hegyeket, ne egyből az Alpok legmagasabb (de messze nem legnehezebb) hegyével kezdjen. Ninca olyan, hogy meddig jutsz, mert bárhol érhet baleset, ami ha tapasztalatlan vagy, nagyobb eséllyel következik be. Ja, elvileg ha van rá erőnléted, fel is juthataz, de az is lehet, hogy valahol kicsúszol és meghalsz.


Nekem amúgy az a fő gondom, hogy túl sokan mennek oda, ami nem csak kellemetlen, hanem a veszélyt is növeli, a csúcs előtti szakaszon pl. van olyan rész, ahol viszonylag keskeny élen mennek, oldalra jeges lejtő, na ott a szembe jövők kikerülése jelenti a legnagyobb veszélyt (street view-n végig lehet "menni")

2019. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Megmásztam, pedig az erőnlétem kimerül nagyjából max 10km kocogásban. Voltam a Mount Everest alaptáborban is, annál azért keményebb, de jó időben tolókocsi nélkül szerintem nagyjából bárki fel tud menni 70 éves kor alatt. Nekem szerencsém volt, elvileg rossz időben kimondottan kemény mászás tud lenni, de ha úgy mész hogy 8-10 napod és bármikor mehetsz csúcsot támadni, akkor nem egy nagy történet.
2019. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!