Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti is csalódtatok a bécsi...

Ti is csalódtatok a bécsi adventi vásárban?

Figyelt kérdés

Valóban gyönyörű volt, az tény. Viszont nem is árultak pl. csokit, se szemes kimérős kávékülönlegességeket (teásból is csak egyetlen egy stand volt), se különleges tusfürdőket...szinte mindenhol csak ezek a karácsonyfa díszek meg faragott fa dolgok, kolbász, ételek, piák voltak. Pedig annyira beleéltem magam, hogy nagyon sokféle dolog lesz. Amúgy meg a város maga nem egy nagy szám. Szép meg minden, de amikor hazafelé jöttünk, és Budapesten az esti kivilágított Budai várat láttam, az sokkal gyönyörűbb volt. Ti nem csalódtatok kicsit?

Ja meg az a rengeteg ember, alig lehetett haladni egyről a kettőre.

Esetleg Németországban szebb lenne a vásár? Többféle dolgot lehetne venni?



2019. nov. 25. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem mindegy, melyik vásárba mész. A Rathaus előtti nagyon zsúfolt és a legkevésbé érdekes.

2. Ha ennyire specifikus ajándék kell, érdemes előre kinézni, melyik vásárban milyen standok lesznek. Tény, hogy német nyelvterületen a standok többsége inkább kézműves díszeket vagy készételt, italt árul, míg Káeurópában ennél változatosabb, de alacsonyabb minőségű szokott lenni a kínálat.

3. Bécs történelmi városközpontja sík terepen van, így nehezen versenyezhet Budapesttel, Prágával látványosságában. De ha megnézed a kulturális kínálatot, Bécs sokkal jobban benne van a globalis vérkeringésben, még ha Budapest sem epp unalmas hely.

2019. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, félreértelek, meg túl gyakran nem is voltam a bécsi vásárban, de ott emlékeim szerint a budapesti bazáriság ott mintha soha nem lett volna. Szerencsére már itt sincs. Régebben Pesten a karácsonyi vásárok olyanok voltak, mint egy-egy „lengyel-” vagy „kínai” piac. Bóvli bóvli hátán. Csoki, kávé, ami néha nem is kávé volt, hanem bab, műanyag pörgőforgó egyszer használható játék, háztartási cikkek stb., stb. Még a Vörösmarty téren is ilyen volt, a Városliget szélén különösen, és sok másfelé is. Az osztrákoknál ilyent nem láttam. Sajnos a Városháza előtti túlságosan felkapott lett, és ezért zsúfolt.

Csokiért nem érdemes menni (régen sem volt), mert itt is mindent megkapsz. Ha az úti költséget is hozzáadod, akkor már ráfizetéses.

2019. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Valaki komolyan ilyesmikért megy oda? :D Rég röhögtem ilyen jót.
2019. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek megvan, hogy mit szeret. Nem kell ezen nevetni. Nem a vásáron fogok rohadt drágán bevásárolni a karácsonyfára. Igen, én szeretek a vásárokon egyedileg készített csokit, tusfürdőt, kávébabot venni, mert különleges, szeretem én is, és ajándékba adni is kiváló.
2019. nov. 25. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Én röhögés helyett csak sírni tudnék az ilyen idi óta kérdéseken!!

Azért rossz Európa legfelkapottabb vására, mert egy tizenéves kiscsaj nem kapott ott tusfürdőt.

Hurrá.

2019. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bécs a világ legunalmasabb helye, nem tudom mit vártál.
2019. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!