Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szomszédos országba utazáshoz...

Szomszédos országba utazáshoz kell a lakcímkártya is, vagy elég csak a személyi ig. Kártya?

Figyelt kérdés
Holnap tudom csak beadni a lakcímkártyámat cserére (tartózkodási hely változás) - és lehet, hogy holnap nem készül el, viszont szerdán reggel szomszédos országba kell mennem (egy napra).....
2019. nov. 25. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, mit akarsz a lakcímkártyával? Ahhoz, hogy másik országba utazz a lakcímkártya ne jó, nincs rá szükséged. Ahhoz útlevél vagy személyi igazolvány kell.
2019. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az útlevélben sincs benne a lakcím...
2019. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 - esnek: én nem akarok semmit a lakcímkártyával, csak nem tudom, mi a szabál. Szerintem nem kell, de konkrétan nem tudom. Jó, ha biztosra megy az ember.
2019. nov. 25. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a lakcímkártya
2019. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mo-n kívül semmit sem ér a lakcímkártya
2019. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! - így már nyugodtabban állok az utazás előtt
2019. nov. 26. 00:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lakcímkártya semmilyen utazáshoz. Én két helyen cseréltettem eddig, és mindkettő azonnal elkészült és megkaphattam. Egyidőben azzal, hogy a régit elvették. Nem tudom, mindenhol így megy-e, de mivel a lakcímkártya sokkal könnyebben elkészíthető, mint a legtöbb okmány (mivel egy laminált papír, chip, kódok, vízjelek, stb. nélkül), ezért valószínűleg helyben azonnal meg tudják csinálni.
2019. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

El ne mondd, hova mész :-)

Ukrajnába nem jó a személyi, útlevél kell. Minden más szomszédos országba elég.

A lakcímkártya nem kell sehova, nincs is sok köze az utazáshoz.

2019. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem titok az úticél - csak én sem tudom, mert nem én megyek, csak az ügyintézés hárult rám (lakcímváltozás intézése) talán el is hangzott az ország, de talán nem figyeltem oda. Nem csinálták meg egyből a kártyacserét - de most nem írom le az egész ügyet, mert speciális és hosszadalmas. Heppy end: vissza tudtam szerezni a személyit, nincs akadálya a holnap (szerdán) reggeli korai indulásnak......
2019. nov. 27. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!