Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban élők, vagy...

Németországban élők, vagy sűrűn oda járók. Takarékoskodnak még a fűtéssel éjszaka a szállodákban ill. a panziókban?

Figyelt kérdés
Régebben amikor jártam ki télen, éjszakára mindig le volt kapcsolva a panziókban a fűtés, és csak reggel kapcsolták vissza.

2019. dec. 11. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Nem lekapcsolják, hanem automata a fütztés és éjszaka kb 18-20 fok max a megengedett hömérséklet.


De ez nem csak Németországban van hanem igazából mindenhol.

2019. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Az utóbbi 3 hétben 4x utaztam. Nem Nemetország, volt benne külföld is, Budapest is. Mindenhol spóroltak a fűtéssel. Még a nem fázós munkatársaimnak is hideg volt. Ez nagyon kicsinyes és nevetséges 4*-os szállodáktól. Egy helyen volt normális fűtés, volt rendes radiátor, nem a szokásos központi sz_ar hűtő-fűtő rendszer.
2019. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak emlékszem, hogy éjjel amikor ki kellett menni e mosdóba majd megfagytunk és jéghideg volt a radiátor.

Viszont mire lementünk reggelizni, újra ment a fűtés a panzióban.

Spórolnak, pedig a gazdag németek simán megengedhetnék maguknak de mégsem teszik.


(Ezt egy ismerősömnek meséltem, aki a panelben úgy csökkenti a lakása hőmérsékletét -más lakókkal egyetemben-, hogy kitártja az ablakokat.)

2019. dec. 11. 18:53
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Alváshoz nem kell 18 foknál több. Nálunk programozva van a fűtés , este 7 és reggel 7 között csak 15 alatti hőmérsékletnél kapcsol be és max 18ig megy
2019. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Fiatal koromban én is bírtam a hűvös szobában alvást, sőt élveztem is. Most már kell éjjel is a 20 C minimum. A németek, angolok pedig nemzeti sportot űznek a fűtésen spórolásból. Többszáz éves berögződés, nem vették még észre, hogy a XXI. században vannak és élhetnének kényelmesebben is.
2019. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megoldás: vegyél inkább ki egy lakást airbnb-n, ott arra tekered a radiátor szabályozóját , amerre akarod.
2019. dec. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pár hete voltam Németországban, a szállodaszobában szabályozható volt a radiátor, és éjszaka is ment. Soha nem volt gondom ezidáig ezzel Németországban. Szlovákiában viszont már volt, főleg síszezon után, de még a fő túraszezon (június közepe - október vége) előtt a hegyvidékeken. Nem az, hogy ott akkor spóroltak, hanem hogy olyankor kevés a vendég, és előtte nem volt fűtve, nem volt átmelegedve a fal. Ugyanez előfordult Horvátországban is márciusban.
2019. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ellenkező példa a románok. Eddig csak jó tapasztalatom volt fűtés terén, egyik évben hideg, havas-latyakos novemberi időszakban a Pádison baromi jó fűtés volt, de a Retyezát környékén is jó tapasztalataink voltak.
2019. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Régebben 2-3 hetente jártam ki Németországba és sok ***-os szállodában és panzióban megfordultam, de mindegyikben spóroltak éjjel a fűtéssel.

Csak gondoltam, hogy mára ez megváltozott...

2019. dec. 12. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
micsoda gondok :D Sporolnak a fütéssel? szégyen :D élhetnének kényelmesebben is?? hááát... szerintem már most alapból kényelmesebben élnek, mint a magyar lakossag 75%-a.
2019. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!