Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában az online vonatjeg...

Ausztriában az online vonatjegyvásárlás hogy megy?

Figyelt kérdés

A nyáron Bécsen keresztül Velencébe szeretnénk utazni vonattal.

Úgy látom, az ÖBB honlapján meg lehet venni a vonatjegyet a Budapest->Bécs és a Bécs->Velence vonatra is.

Szintén az ÖBB honlapján olvastam ezt (Google fordítóval lefordítva németről): "Az ÖBB éjszakai vonat menetjegye automatikusan tartalmazza a helyfoglalást. Az összes többi vonat esetében 3 hónappal az utazás napja előtt foglalhat helyet, amíg a foglalás lezárul"

Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Regisztráció szükséges az online jegyvásárláshoz?

Hitelkártyával online fizetve vásárolhatok vonatjegyet?

PDF-ben küldik el a jegyet, és ki kell nyomtatnom?

Vonatjegyet lehet vásárolni online több mint 3 hónappal az utazás kezdete előtt is? (Például most megvenni a jegyeket nyárra.)

A helyfoglalást 3 hónappal az utazás kezdete előtt lehet intézni? Lehet ezt is online?

2 felnőtt + 12, 14 és 16 éves gyerekekkel utazunk. Van gyerek, ifjúsági vagy családi kedvezmény?



2020. jan. 17. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem olcsóbban jön ki, ha itthon veszed meg!
2020. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én inkább a MÁV-Start nemzetközi jegyeit ajánlom, általában olcsóbbak. Csak most trógerek, nincs feltöltve a honlapra az aktuális ajánlatuk, fel kell hívni a MÁVDIREKT vonalat vagy besétálni a nemzetközi pénztárba.
2020. jan. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 subrette ***** válasza:

Regisztráció szükséges az online jegyvásárláshoz?


Nem kell. A [link] oldalon regisztráció nélkül tudsz venni.


Hitelkártyával online fizetve vásárolhatok vonatjegyet?

Nem kell hitelkártya, bármilyen online vásárlásra alkalmas bankkártya jó. Én virtuális kártával szoktam.


PDF-ben küldik el a jegyet, és ki kell nyomtatnom?

PDF-ben küldik. Kinyomtathatod, de telefonon is be lehet mutatni. A QR kódot olvassa le a kalauz.


Vonatjegyet lehet vásárolni online több mint 3 hónappal az utazás kezdete előtt is? (Például most megvenni a jegyeket nyárra.)

A helyfoglalást 3 hónappal az utazás kezdete előtt lehet intézni? Lehet ezt is online?

Igen, meg lehet venni hónapokkal előre, a jegyet és a helyjegyet is. Minél előbb veszed, annál nagyobb az esély, hogy olcsóbb, Sparscheine jegyet találsz, amit ilyenkor felkínált a rendszer. Ha valami változás történne a menetrendben közben, arról e-mailben értesítenek, azon a címen, ahova a jegyet kérted.


2 felnőtt + 12, 14 és 16 éves gyerekekkel utazunk. Van gyerek, ifjúsági vagy családi kedvezmény?

Igen, meg kell adnod a gyerekek életkorát és gyerek/ifjúsági kedvezménnyel fog számolni a rendszer.


Érdemes letölteni mobiltelefonra az ÖBB appot. Azon keresztül még egyszerűbb jegyet venni, menetrendet tanulmányozni.

2020. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!