Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Romániában kirándul egy...

Ha Romániában kirándul egy magyar, megszólják őt a románok?

Figyelt kérdés

Ha pl Románia belső területére mennek, és magyarul beszélnek vagy valaki megkérdezi, honnan jöttek, akkor a románok rögtön ítélkeznek/bunkóak?

Még akkor is ha az illető normálisan viselkedik, nem nagymagyarkodik meg trianonoz stb..



2020. ápr. 11. 13:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Elmesélek valamit:


Én Kovászna megyében élek, de apámmal Oneşti-re mentünk egyszer téli kabátot venni, mert ott nagyobb a választék. A boltokban egymás közt magyarul beszéltünk (hogy melyik tetszik inkább, nagy-e, stb). S úgy néztek, mint a lőtt medvét. :D

2020. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nem volt ilyen tapasztalatom. Inkább a nyelvi gát okoz problémát, mert hiába nagy világjáró nép a román, ha beszélnek is németül, angolul, esetleg oroszul, abban nincs sok köszönet. Ez pedig nyilván tud kínos helyzetekhez vezetni.
2020. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Megnéztek az igaz, de nem vertek meg sehol, meg nem jöttek keménykedni.
2020. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Elég sok magyar turista jár Erdélybe, nem hallottam még olyanról, hogy magyar turistákat támadtak volna meg.
2020. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Én csak nagyon segítőkész románokkal találkoztam Erdélyországban.
2020. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Én eddig akárhol jártam már (Partium, Bánság, Erdély románosabb részei), sehol semmi problémát nem tapasztaltam, ugyanolyan volt, mintha bárhol máshol jártam volna.
2020. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Két hetet töltöttem Romániában, semmi ilyet nem tapasztaltam, sőt segítőkészek voltak mindig. Furcsa, rasszista véleményeket csak magyar nyelven hallottam kint is. Volt román nem egy, aki angolul nem, de magyarul kicsit tudott, és úgy próbálkozott.


Jászvásáron vagy a román tengerparton kb úgy vannak a magyarokkal, mint a magyarok teszem azt a moldávokkal... nem igazán téma.


Biztos vannak nácik Romániában is, de az is biztos, hogy sokkal kevesebb, mint nálunk. Ez nálunk olyan tradisön, ugye.

2020. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Persze a románoknak könnyebb kedvesnek lenni, végülis övék lett Erdély...
2020. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Amikor Erdélyben voltunk senki se bántott csak meg néztek jól minket.
2020. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha olyan pólóban vagy, amire az van írva, hogy "Vesszetek büdös Románok!", akkor valószínűleg igen, egyébként nem.
2020. ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!