Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angol, francia, német vagy...

Angol, francia, német vagy skandináv nyelvterületeken befogadóbbak a kelet-európaiakkal?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Németek és skandinávok befogadóak, az angolok és franciák eléggé fenn hordják az orrukat, és lenéznek kb minden bevándorlót
2020. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
A németek gyűlölik a magyarokat, meg úgy mindenki mást is. A franciák mindenkit lenéznek, aki nem beszéli a nyelvüket. Én azt tapasztaltam, hogy az angolok, bár hűvösek, de nem annyira elutasítóak. A skandinávokat nem ismerem, de most nem mennék pl. Svédországba.
2020. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen vagyok Németországban és Ausztriában, és rengetek rokonom/ismerősöm kiköltözött. Mindenki mondja, hogy mennyire befogadóak, kedvesek, az iskolai beilleszkedés hogy meg van oldva a gyerekeknek, a szomszédok jönnek segítséget ajánlani... Nem tudom, miért mondja valaki, hogy utálnak mindenkit; én ezt sosem tapasztaltam, pedig gyerekkorom óta állandóan kinn vagyok évente többször is. Lehet, számít, hogy anyanyelvi szinten beszélem a németet, viszont ettől függetlenül sosem titkoltam, hogy külföldi vagyok. Észrevenni nem szokták, ha beszélgetünk, de amikor szóba kerül, elmondom. Akkor általában simán meglepődnek.

De több ismerősöm ment ki nulla nyelvtudással, és nekik sincs semmi gondjuk.


Angliával ugyanez a helyzet, évente kétszer járok ki, nemzetközi baráti találkozót szoktunk oda szervezni. Megyünk vagy 10 országból, a nyelvtudás szintek is nagyon eltérőek. Mindannyiunkat mindig szívesen fogadják, mindenhol kedvesek, semmi sértést vagy beszólást sehol soha nem kaptam. Pedig én csak amerikai angolt beszélek, amit elvileg 'utálnak', de egy eset kivételével még csak nem is reagált rá senki. Egyszer fordult elő, hogy vizet kértem egy angol vidéki kisboltban, és az idős eladó néni kijavította az amerikai 'water'-emet brit kiejtésre, de ő is inkább csak mosolyogva, viccelődve. Aztán kérdezte, honnan jöttem, és meglepődött, mikor mondtam, hogy Európából, nem pedig Amerikából. Mert 'USÁ-ban beszélnek így'.

2020. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Svédország és Norvégia, nem is kérdés. Nyilván vannak idióta jobber svédek, de az esetek nagyrészében könnyen be lehet illeszkedni. Amit meg kell érteni, hogy északon a beilleszkedés nem azt jelenti, hogy barátokat is szerzel.


A dánok sem vészesek, de jelentősen több a xenofób és a nyelvtudásra is háklisabbak.

2020. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerepel a kérdésben, de a hollandok elég befogadóak.
2020. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiknél befogadóbbak?
2020. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a németek a legbefogadóbbak a kelet-európaiakkal, az angolok és a franciák pedig a legelutasítóbbak. Persze abban az esetben a németek sem befogadók, ha valaki a tipikus, csak az anyanyelvén tudó, hőzöngve beszélő, melegítős kelet-európai, viszont ha van közös nyelv, akkor meglepően sokan úgy tekintenek a magyarokra is, mint akik kulturálisan közel állnak hozzájuk. Ezt nagyrészt egyetemi miliőben tapasztaltam.
2020. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Németországban élő ismerősök is pozitívakat mondtak a németekről
2020. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Erre nem lehet választ adni. És hogy miért?

Jómagam rengeteget utazom.

Az a hír járja, hogy egyes országok emberei barátságosabbak, mint mások.Amiket olvastam, hát hallod....

Portugálokról azt írják ,nagyon befogadóak, barátságosak. Erre fel annak ellenére, hogy beszélem a nyelvüket tökre durcásak, nincs humoruk és sosem mosolyognak.

Izraelről meg azt írják, hogy utálatos beképzelt lenéző emberek.Ott meg pont az ellenkezőjét tapasztaltam.


És ha ez nem elég, azt mondják, hogy a románok utálják a magyarokat.

Bukarestben még útba is igazítottak, pedig magyar rendszámos kocsival mentünk.


De, hogy azért mégis próbáljunk válaszolni az eredeti topikumra,Svédországban vannak kedvesebb emberek.

De ha már a szálláson egy durcás majomra bukkansz, akkor jusson eszetekbe az én válaszom.


Minden jót.

2020. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez teljesen emberfüggő
2020. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!