Kezdőoldal » Utazás » Európa » Járta már innen valaki körbe...

Járta már innen valaki körbe Európát Interrail bérlettel? Hány napos bérletet érdemes venni? Hálókocsis vonatra érvényes a bérlet?

Figyelt kérdés
Ha tudtok, meséljetek kicsit róla :)

2020. aug. 23. 15:09
 1/1 anonim válasza:

2013 nyarán utaztam, kihasználtam a 15 napos bérlet minden percét, helyi szállásokon szálltam meg, szóval a hálókocsikkal kapcsolatban nincs tapasztalatom.

Budapest-Prága-München-Chur-(Glacier expressz - valamennyivel ráfizetős)-Brig-Genf-Lyon-Nantes-Les Sables d'Olonne(Atlanti-óceán)-Nantes-Párizs-(TGV-vel)Frankfurt-Hamburg-(Németország-Dánia között komppal)-Koppenhága-Göteborg-Oslo-Bergen-Oslo-Trondheim-Bodo(Északi-sarkkörön túl)-Trondheim-Oslo-Koppenhága-Hamburg-Berlin-Prága-Budapest volt az útvonal.

Ez végülis egy vonatos teljesítmény túrának is felfogható, gyakorlatilag végig utazva, sokszor más országban ébredve.

Az egész út során egyetlen egyszer volt részem az igazi ablakban lógos élményben, mégpedig Prága-München közötti szakaszon, a többi vonat mind zárt ablakos volt.

Sokféle vonattal utaztam, volt közte München-Nürnberg közötti regionális vonat, utaztam Svájc egyik látványosságával a Gleccser-expresszel, Lyon-Nantes útvonalon Franciaországot keresztben átszelő távolsági vonattal, Nantes-Les Sables d'Olonne közötti személyvonattal az Atlanti óceán (igazából a Vizcayai-öböl) partjára, Párizs-Frankfurt útvonalon a helyenként 320 km/h-val hasító TGV nagysebességű vonattal, Frankfurt-Hamburg között a német nagysebességű ICE vonattal. Hamburgból Koppenhágába közlekedő nemzetközi Ic-vel, amely a németországi Puttgarden és a dán Rodby között egy komppal szeli át a keskeny tengerszorost.

A szintén híresen szép Oslo-Bergen útvonalon is utaztam - ez volt az egyik fő úticél, majd északabbra a Trondheim-Bodo vonattal kereszteztem az Északi-sarkkört. Az utolsó 3 nap a túra legészakabbi pontjáról való hazajutással telt.

Összességében maradandó élmény volt, szerintem maximálisan kihasználtam a lehetőséget, jó néhány ezer km-ert utaztam, ez egyesével fizetve... hú inkább nem is gondolok bele mennyibe került volna ha nincs a bérlet.

Mindenhol gond nélkül elfogadták a bérletet, bár volt pár kötelező, illetve opcionális helyfoglalás, pl a TGV-n kötelező volt a helyfoglalás, ez emlékeim szerint kicsit trükkösebb volt. Ha jól emlékszem akkor a Gleccser expressznek a felét állta a bérlet, másik felét plusszban kellett megvenni.

2022. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!