Kezdőoldal » Utazás » Európa » Holnap utaznánk Olaszországba,...

Holnap utaznánk Olaszországba, viszont követjük a híreket és látjuk, hogy az utóbbi időben nagyon megugrott a COVID esetszám, mondjuk le az utazást?

Figyelt kérdés
Most mennénk a nászútunkra, 1 hétre terveztük az utazást, több városba is ellátogatnánk, viszont látjuk, hogy a COVID-os esetszámok megint folyamatosan csak nőnek... Valaki esetleg még megy mostanában Olaszországba? Kockáztassunk és menjünk el, vagy inkább mondjuk le?

2020. aug. 24. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Olaszország jelenleg zöld besorolású. Utazni tudtok, max. ha változik valami a következő hétben, akkor jöhet utána egy kis karantén, de erre kicsi az esély. Igazából személyes meggyőződés kérdése innentől. 5 hónapja lehet tudni, hogy mi van, most így 1 nappal előtte dönteni nekem kicsit kapkodásnak tűnik.
2020. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Volt még egy utazásunk lefoglalva erre az időszakra, csak ott még nagyobb a baj, ezért azt lemondtuk. Ezzel meg úgy voltunk, hogy várunk az utolsó pillanatig, hátha valami jóra fordul, mert amikor lefoglaltuk (hónap elején), még nem volt semmi gáz, viszont az elmúlt 2 hétben folyamatosan növekszik az esetszám és félő, hogy sárga zónás lesz Olaszország amíg mi ott tartózkodunk.
2020. aug. 24. 09:32
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

A vírus mutálódott, és -láthattad a tv-ben este- , hogy pont ugyanakkora (10-13%) a halálozási ráta a fiatalok körében is, mint volt még pár hónapja az időseknél.


Gyakran járok Olaszországban.

A helyetekben picit elhalasztanám és megvárnám a szeptemberi iskolakezdést, amikor már jóval kevesebben lesznek pl. a tengerpartokon.

A tömegturistás látványosságokat hanyagolnám egyenlőre.

2020. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Szuleim holnap jonnek haza olaszországból, egy hetet voltak kint. Azt mondtak, hogy turisták alig vannak, csak néhányan lezengenek az ilyen fobb latvanyossagok elott. Szoval lényegében alig talalkozni valakivel, es mivel zöld az orszag jelenleg, igy ezek tudatában en mennek a helyetekben.
2020. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
66%
Én tuti nem mondanék le egy nászutat a vírus miatt. Kössetek biztosítást ezekre a napokra és menjetek. A legrosszabb esetben karanténban fejezitek be. :)
2020. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
3: Sehol nem találok ilyen hírt. Olyat viszont igen, hogy találtak egy lefele mutálódott változatot, ami sokkal enyhébb tüneteket okoz.
2020. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

"A legrosszabb esetben karanténban fejezitek be."


Vagy máshol...

2020. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

#6

"Sehol nem találok ilyen hírt."


Talán mert direkt ellenkezőjét keresed mint a többi ütődött vírustagadó.

Persze ha rákeresnél a tegnapi híradókra...

2020. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Én pénteken jöttem haza, szerintem meg sokan voltak mindenhol (északi részen voltunk), de főleg belföldi turisták. Az éttermek egy része zárva van az igaz, de magyarokkal is nem egyszer összefutottunk. Sokkal komolyabban veszik a maszkhasználatot, akár az utcán is, nem csak zárt térben, és a fertőtlenítést, mint itthon. Szerintem menjetek.
2020. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
8: Figyu, öcsém! Rákerestem, hogy "koronavírus mutálódott" mind a hírekben, mind a síma találatokban, beállítva, hogy az elmúlt 24 óra híreit mutassa, de csak úgy símán is. És semmi ilyet nem dobott ki. Tehát lila dunsztom nincs, miről vakerálsz.
2020. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!