Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Németországba szeretnék...

Ha Németországba szeretnék menni, ( Hamburgba ) és én egy át szállással megyek pl Prágán vagy Salzburgon keresztül, akkor is karanténba kell mennem ?

Figyelt kérdés

Úgy van elvileg hogy minden Budapestről jövő embernek, karanténba kell menni Németországban a helyzet miatt. DE én nem járok Budapesten nem is élek ott, viszont ugye a vonat onnan megy... és ha én Prágában átszállok és felmutatom a jegyem a Prágait h nincs közöm Budapesthez, illetve tudok mutatni egy lakcímkártyát hogy nem élek BP-n akkor is karanténba kell mennem ? vagy ez kijátszható egy picit ?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. szept. 22. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
konzuli szolgálat!
2020. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, hogyan ellenőrzik ezt, de igazából ha ennyire nagy gond ez, akkor menj Budapestet elkerülve busszal mondjuk Komáromig, Győrig és így tuti nem lesz gond.
2020. szept. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vonattal jöttem Bremen-ből kellemesen utaztam szépen vagyok itthon .
2020. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Konzuli szolgálat pont annyit ér ... ok nem tudnak semmit meg hogy hívjam ezt hívjam azt ... sajnos ennyit ér. Az a baj h bármit találok minden bprol indul ... azért nem tudom ezeket a kerülőket intézni.

Harmadik válaszoló: hogyan jöttél vonattal ? Csak simán utaztal ? Nem volt semmilyen ellenőrzés vagy bármi ? Mesélnek erről picit kérlek. ? Mert az majdnem hamburg. Hogyan tudnék olcsóbban menni ? Illetve vonat vagy busz. Mert néztem ezt a Molnár buszt is ami Münchenbe megy stb kérlek tudnál segíteni ilyenekben akar írj privát üzenetet szívesen felveszlek fbra stb

2020. szept. 23. 17:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha csak átutazol rizikóterületen az nem számít:

Das gilt nicht, wenn jemand nur durch ein Risikogebiet durchgereist ist und sich dort nicht aufgehalten hat.


Ha te felmész Budapestre vidékről, hogy ott felszállj a vonatodra, az szerintem átutazásnak számít, de ha biztosra akarsz menni, akkor tényleg érdemes valami hivatalos szervet megkeresni. A konzuli szolgálat helyett például Németország budapesti nagykövetségét.

2020. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!