Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi körút autó nélkül?

Erdélyi körút autó nélkül?

Figyelt kérdés

Igazából van autóm, viszont külföldön még nem vezettem, és nem Romániában szeretném elkezdeni, ha értitek mire gondolok :) Megvalósítható tömegközlekedéssel? Észak-Erdélyre és Székelyföldre gondolok.

Azt is szeretném kérdezni, hogy egy ilyen székelyföldi kiránduláshoz melyik városban érdemes szállást foglalni?



2020. okt. 1. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Kissé necces, de ha nem félted az életed akkor hajrá
2020. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyok a távolságok, rengeteg idő fog elmenni utazással. Ha mindenképp autó nélkül akarsz menni, akkor keress egy buszos társasutat.
2020. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mint minden utazásnál, itt is nagyon fontos az igényeidet a lehetőségeidhez igazítani.


Romániában a helyközi tömegközlekedés sebessége, járatsűrűsége és lefedettsége is elmarad a magyarországitól. A vasúti közlekedéssel könnyebb tervezni, bár most már ott is több magànszolgáltató van, a buszokról viszont kimondottan nehéz kellő megbízhatóságú információhoz jutni.


Nagyjából ezek a lehetőségeid szerintem:

1. Csak nagyobb településeket veszel bele az útitervbe , amelyek között futnak vasútvonalak. Itt a járatsűrűség miatt még lehet szükség kompromisszumokra. Ezt kiegészítheted jelentősebb városok között buszos közlekedéssel is, de itt nagy segítség, ha van autóbusz-állomás ott ahol le- és felszállsz, különben ácsoroghatsz órákig az útszélen, mint barátaim tették a Gyilkos-tónál.


2. Ha kiváncsi vagy városoktól távolabbi látnivalókra, akkor érdemes a tervezettségből és a komfortból leadni. Na ilyen esetben belefér az is, ha adott esetben mégsem akkor jön a busz, amikor a kocsmában mondták , aztán végül a stoppolás mellett döntesz vagy vársz 2 órát az útszélen. És nagyon fontos adott esetben komolyabb sétákra is felkészülni, rugalmasan kezelni a szállásokat és kérdezősködni, adott esetben romànul is (amihez ugye nem kell nyelvvizsga, csak talpraesettség).

2020. okt. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Régen volt már, de én egyetemistaként hátizsákkal jártam be Erdélyt. Vonattal Peströl Marosvásárhelyre, majd busszal Szovátára mentem. Azért oda, mert a Medve-tavat okvetlenül meg akartam nézni és fürödni benne.(Nyáron voltam arrafele)Szovátán egy háznál találtam szállást az udvaron egy mosókonyhában. Onnan mentem naponta az ottani utazási irodával egy-kétnapos kirándulásokra.
2020. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!