Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi szeszes italt lehet...

Mennyi szeszes italt lehet maximum szállítani repülés során?

Figyelt kérdés

Ismerős által jó áron vásároltam be szeszes italokbol amit majd Németországon belül repultetnek, majd később németből Magyarországra szeretnék haza vinni.

9,7l italrol lenne szó (rum, vodka,konyak, likőr,stb)

Saját felszhasznalasra, nem viszonteladasra használnám.

Az italokon nincs zárjegy.

Azt olvastam 10literig vihetek magammal.

Ha arról van szó megbontanám az üveget, meg rá írnám a nevem vagy valamit, hogy lássák, tényleg nem eladásra vinném.



2020. okt. 24. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyebár nem a szállítas módjától függ, hanem az adott ország alkoholra vonatkozó belkereskedelmi szabályaitól és ugye az unión belüli, jövedéki termékek kereskedelmére vonatkozó szabályoktól.
2020. okt. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy nem mindegy, hogy kézipoggyászban vagy bőröndben szállítanád?

Kézipoggyászban max 10x 100 ml folyadék lehet, ha viszont feladott poggyásszal vinnéd (pl. emiatt) , akkor lehet, hogy "drágább lesz a leves, mint a hús"

2020. okt. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt hittem egyértelmű, hogy majd 10l folyadékot nem kézipoggyászba vinnék fel.

Viszont, ha 10l a max akkor ez még bőven jó anélkül, hogy vámmentesen felvihessem. Egy 20kg-os poggyász felét tenné ki, úgyhogy még felárat se kellene fizetnem az extra súlyért.

Csak megerősítést szeretnék kapni, hogy ez tényleg megvalósítható e vagy választ, ha esetleg ez valami akadályba ütközik.

2020. okt. 24. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Google kereso, ha ismered. Szerintem ket liternel tobbet biztos, hogy nem lehet, de ilyen mennyiseget kizartnak tartok.

En most nem keresek ra.

2020. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a semmit mondó kommentet. Ezért venni a fáradságot, hogy ide írd, hogy nem tudom, de szerintem ennyi.

Utána kerestem, 10litert írnak. De mint írtam és leírom újra, egy kis megerősítést szeretnék, kérni, olyantol aki jártas ebben, van tapasztalata, keni vágja a dolgot, stb...

2020. okt. 24. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban 10 liter, de a zárjegy hiánya komoly gond lehet.
2020. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!