Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha, haza jövök külföldről,...

Ha, haza jövök külföldről, kell-e teszteket csináltatnom és karanténba mennem? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy, hogy megy az ellenőrzés? A határon?

Figyelt kérdés

Hallok olyan emberekről, akik papírok, teszt eredmények nélkül haza jönnek látogatóba, és nem kell karanténba vonulniuk.

(A fent említettek autóval mennek Németországba, és vissza. De én viszont busszal mennék Csehországba. Ha ez számít valamit.)

Rengeteg dolgot olvastam, de minden eléggé kusza és elavult. :/



2020. okt. 24. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el a vonatkozó kormányrendeletet, fel vannak sorolva a kivételek, milyen esetben tekintenek el a házikaranténtól a hazatérés után. De azért gondold át még a dolgot, mert éppenséggel Csehországban jó eséllyel meg fogsz fertőződni és fiatal tünetmentesként itthon át fogod adni a közvetlen környezetednek.
2020. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Én az emberek tapasztalatát szeretném hallani. Tesztet mindenképp csinálnék, a karantén a kérdés.
2020. okt. 26. 06:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az hogy autóval jöttem-mentem töbször is Szlovákiába, kifelé nem volt ellenőrzés, befelé elég volt sima céges papírokat lobogtatni és elhitték hogy üzleti ügyeben jártam. Vonatos tapasztalatokról írtak más kérdés alatt, buszosról nem olvastam.
2020. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!