Kezdőoldal » Utazás » Európa » 17 évesen utazni külföldre?

17 évesen utazni külföldre?

Figyelt kérdés

Bővebben: a fiam 17 éves, ő Magyarországon él az apjával. Mi Németországban.

A karantén miatt most nem tudjuk megoldani, hogy mi menjünk. A fiam apja se tud jönni, ő is ugye dolgozik.

Az működhetne, hogy a fiam eljön vonattal, Bp-ről van közvetlen járat.

17 évesen egyedül utazhatna? Megoldható? A határon kell valami papír? Vagy 18 alatt csak szülővel?



2020. dec. 16. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a korona nem korlátoz, magával azzal, hogy 17 éves nincsen baj. Vonaton nem tudom nézik e, de hivatalosan az Unioban csak személyi kell (van, hogy még azt sem nézik).
2020. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%

A covid miatt lehet, hogy most van valamilyen korlátozás.

Egyébként simán megoldható. Én pár éve 16 évesen egyedül utaztam ki Franciaországba, több átszállással, repülővel, busszal és vonattal. Egyszer se volt belőle probléma, hogy még nem voltam nagykorú.

2020. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utaztam egyedül külföldre 16 évesen (induláshoz még kikísért a család, de érkezéskor nem várt senki), nem volt probléma.
2020. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb nézzétek meg a német Külügyminisztérium weboldalán, hogy beengedik-e egyáltalán!


Amúgy 10 nap karantén ott is, meg hazafelé itt is... Vagy két-két negatív teszt - ami nem két fillér lesz ()19.500 ft darabja....

2020. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

BEszélsz németül?


[link]

2020. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van magyar nyelven is, bár nem a legfrissebb...


[link]

2020. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!