Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi az oka annak, hogy Csehorsz...

Mi az oka annak, hogy Csehország területén ennyire sok gyönyörű város és kastély található?

Figyelt kérdés
Nagyjából hasonló méretű és népességű ország, mint hazánk, ennek ellenére ég és föld a különbség a kettő között. Csehország jóval városiasabbnak, nyugatiasabbnak tűnik, ráadásul felsorolhatatlanul sok a szép város, kastély. Hogyhogy így alakult? Ha jól tudom, Csehország szinte mindig valamely német állam befolyása alatt élt, tehát nem volt olyan központi régió, mint mondjuk Bécs és ezáltal Ausztria, ennek ellenére szerintem pl. arányaiban több szép város van a cseheknél, mint az osztrákoknál.

2020. dec. 28. 00:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!


Én most jelenleg Prágában dolgozom, volt szerencsém ide-oda eljutni. Szerintem szimplán annak köszönhető, hogy ásványkincsekben gazdagabb ország, előbb kezdődött el az iparosodás. Míg nálunk a mezőgazdaság dominált, addig náluk az ipar. Ez pedig minden bizonnyal kedvezhetett az iprosodásnak is.

2020. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Mert a magyarok építették .
2020. dec. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
2-es, azért baromságokat ne hordjunk már össze.
2020. dec. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 meszike91 ***** válasza:
92%
A Német-római Birodalom és később a Habsburg birodalom részei voltak. Náluk erősebb volt a német hatás.
2020. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Marhaságot irtok 3-as,4-es?!Azt mondják a Rómaiak feltalálták a boltívet ?

A nyereg az milyen ív ?

És az már a Rómaiak előtt feltalálják a magyarok ősei !

2020. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem elég egyszerű az oka, a csehek alapvetően mentálisan értelmesebbek, mint a magyarok többsége. Nekünk itt a balkánon mindíg is megfelelt a csicskaság, az ízléstelenség, az egyszerűség, az elnyomás és a butaság.

Egyébként ha nem hiszed, nézz szét picit magad körül, ez a tipikus fideszes mentalitás. Innentől politika amit írok, de ennek a buta magyar népnek ez kell. A hurka, a trappista és a vacak házi pálesz, meg hogy az urak megmondják a szolgáknak, meddig mehetnek el.

A cseheknél igenis kialakult a jóízlés, az igényesség, és ennek megbecsülése. Amőgy ha nem hiszed, nézd meg azt, ők miképp tiltakoznak a közösségelennes dolgokért és miképp tűri ezt az ostoba megyar tróger.

De mondom, innentől ez műveltség és mentalitás kérdése.

2020. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 meszike91 ***** válasza:
63%

12:41


Neked el tetszettek menni otthonról?

2020. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5%
6)Ez igy van. Pl hanyan tuntettek Budapesten a covidos intezkedesek miatt? Pragaban havknta van egy nagyobb tuntetes. Karacsony elott ki is nyitott az osszes etterem bar, kocsma.
2020. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem jurtabol szalajtottak oket.
2020. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%

Azrrt ez is sok mindent elárul,hogy a szèp kastélyokat,városokat is a jelenlegi politikivàl magyarázza. Mi köze a "fideszes memtalitàsnak" ahhoz,hogy Csehországban miért van sok kastély?! Értem én,hogy ez nálad nagyon beindult,menj a politika kategóriàba,ott biztos kikavarjátok a fidesz és a cseh kastélyok közötti párhuzamot.

Komolyan nem èrtem azt,hogy ide hogy jön a politika?


Kérdező. Én is egyet értek a #4 válaszával. Ezekben a korokban(Habsburg,Nèmet-római Birodalom)kell keresni a választ. Csehországban hamarabb elkezdődött a polgáriasodás ès az ország földrajzi helyzetének valamint ásványkincseinek köszönhetően szépült meg és büszkélkedhet városaival,kastélyaival.

2020. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!