Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha véget ér a járvány és...

Ha véget ér a járvány és visszazökken a világ a régi kerékvágásba, szeretnénk Írországba költözni a párommal. Hogyan tudunk lakást bérelni meglévő állás nélkül?

Figyelt kérdés
Én távmunkában vagyok szabadúszó, vinném magammal ezt, a férjem pedig targoncavezető-raktáros végzettséggel keresne állást majd kinn. Lakást tudnánk bérelni így valamilyen módon, vagy mindenhol fel kell mutatni munkaviszonyt? Van olyan mód, mivel ezt meg lehet kerülni? Pl: több kaució fizetésével vagy bérleti díj előre fizetésével fél/egy évre. Köszönöm előre is, aki érdemben válaszol.

2021. febr. 16. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát hasznosabb lenne, ha _előre_ a neten keresne a férjed valami állást. Aztán ha nem tetszik, még mindig lehet odébbállni, de úgy tovább keresgélni, hogy már van biztos megélhetési forrás.
2021. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes szerezni kint valami ideiglenes szállást pl airbnb. Aztán rá kell feküdni a munkakeresésre meg a lakáskeresésre. Ha van munkahely, ami foglalkoztatná párod, ad egy papírt és azt elvileg már elfogadják és ki tudtok venni egy albérletet, ami aztán meg kelleni fog, hogy a munkához tudjátok intézni a papírokat.
2021. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet próbálkozni azzal, amit írtál. Mi nem próbáltuk ezt a módszert, amikor állás nélkül kiköltöztünk Írországba, így nem tudom működhet-e.

Mi az EazyCity szervezeten keresztül béreltünk szobát. Direkt külföldiek elszállásolására szakosodtak, így őket nem érdekli, van-e munkád. Előnye, hogy referenciát is adnak, ami későbbi szálláskeresésnél jól jön. Azt hiszem egy héttel kiköltözés előtt kell szólni.

Ez nyilván nem a legideálisabb, legköltséghatékonyabb megoldás. Mi 3 hetet töltöttünk ott, annyi idő alatt a férjem talált állást, így költözni is tudtunk.

Ez évekkel ezelőtt volt, nem tudom azóta mi változott.

2021. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
PPS-hez kell a bejelentett lakcím, most a kialakult helyzet miatt tragédia az albi, mindenhol referenciát kérnek, ami nektek nem lesz.
2021. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)Hasznosak voltak.
2021. febr. 16. 15:17
 6/13 anonim válasza:

Szia. Melyik városba mentek?

Én éppen itt vagyok.

Tényleg szükség van a PPS szamra, de sokan haza mentek szerintem nem lesz nehéz hazat , apartmant találni.

2021. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Galway-t néztük ki, vagy annak közelében. Örülnék, ha igazad lenne:) hátha nem lehetetlen küldetés. Te merre laksz?
2021. febr. 17. 19:23
 8/13 anonim válasza:
Galwayban 10 percre a várostól.
2021. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Lakást tudsz bérelni, munkát keresni és kapni viszont kell lakás cím és (pps szám, azaz adószám. )

kaució fizetésével vagy bérleti díj előre fizetésével fél/egy évre.

Egy honap kauciót kérnek a lakás havi díjának felel meg, tehát költözéskor ketto hónapot kérnek , onnantól számolva havonta fizeted.

Sok munkahely azzal kezdi az interjút hogy van e PPS szamod. Sajnos ez van , nem könnyű itt sem, reggebben az volt.

2021. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszod neked is. És milyen Galway-ban élni? Szereted?
2021. febr. 17. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!