Kezdőoldal » Utazás » Európa » Turistaként mennyire fogadják...

Turistaként mennyire fogadják szívesen a magyarokat Szlovákiában?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint semmi bajom a szlovákokkal, viszont sajnos sok olyan rémtörténetet hallottam/olvastam a két nép közötti ellenségeskedésről. Szlovákia viszont számomra gyönyörű ország, ráadásul Budapesttől nincs is különösebben messze, ezért szívesen felfedezném mind a természeti csodáit (Tátra, Fátra, Szlovák Paradicsom, stb.), mind a kulturális örökségeit (Besztercebánya, Selmecbánya, Lőcse, stb).

Turistaként ti tapasztalatok valami negatívat Szlovákiában úgy, hogy hallottak titeket magyarul beszélni/egyszerűen tudták, hogy magyarok vagytok?



2021. márc. 24. 10:26
1 2
 1/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Vagy tízszer voltam Szlovákiában. Vagy udvariasak, kedvesek voltak, volt hogy magyar tolmácsot is kerítettek, vagy unottak, kb mint az átlag magyar vendéglátóhelyeken.
2021. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor voltam Szlovákiában, sosem tapasztaltam ellenszenvet. Még örültek is, hogy pár alap szót beszéltem szlovákul.
2021. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag szlováknak a világon semmi baja nincsen a magyarokkal, pláne nem a turistákkal. Évente többször utaztam oda , amikor lehetett és a határtól távolabbi részeken, ahol már inkább csak tévében látnak magyarokat, sem volt semmi problémám.


Persze nem lenne teljes a sztori , ha nem vázolnám fel a következő két mélyszlovák figurát, akikbe belefutottam: a csendes állomási restiben valahol a Garam felső folyásánál beszélgetünk magyarul, mire 10 perc után a szomszéd asztalnál alvó torzonborz figura felemeli a fejét, kis híján ledől a székről, elmondja söritta hangon a meciari kötelező "na Slovensku po slovensky"-t, majd visszarogyott és mély álomba szenderült. Vagy ott a komáromi részeg cigány, aki télvíz idején félmeztelenül dülöngélve dörmögte a bajsza alatt, hogy "madari, mènjéték á picsábà". De kihagyhatatlan a pozsonyi akciónyugdíjas néni, aki a billás szatyorból felnézve mondta el a fenti meciari üdvözletet, mire angolul reagáló magyar cimborám "I'm sorry, but..." felvetésére határozottan rávágta, hogy "nie sorry!" majd odébbvánszorgott.

2021. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bejártam egész Szlovákiát, az északi részeit is, ahol egy szem magyar nem él. Mindenhol kedvesek voltak, ott is, ahol tudták, hogy magyar vagyok. Például fagyit akartam venni, és nagy nehezen magyarul is sikerült, kedves volt a fagyis csaj.
2021. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Negatív tapasztalatom csak régről van, akkor is nézetem szerint csak politika kényszerítette rájuk.

De ha ellenszenvet is tapasztalnál:

Van egy nép, amelynek soha nem volt önálló országa egészen a múlt századig. Ha olyan dolgokat hallanak, amely szerint az magyar föld, nekünk járna vissza stb., akkor részükről jogos nem?

Meg olyant tanítottak nekik (vagy még ma is), hogy a királyság alatt a magyarok voltak az urak, a szlovák csak szolga lehetett, hát ez sem afelé orientálja őket, hogy a keblükre öleljenek.

De mondom, ehhez hergelni kell őket.

Saját politikusaik is megteszik gyakran, de Nagy-Magyarországos matrica, Árpád-sávos zászló, Trianon hangos felemlegetése az egyes emberektől sem a mosolyra késztető valami.

2021. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Pozsonyban viszont vannak sznobok. Ott egyszer volt már, hogy egy vadászüzletből kizavartak, mert magyar vagyok. Dehát a vadászok általában nagyon nacionalista szellemiségűek, és sokszor elég durvák is személyiségben, legalábbis saját tapasztalatom szerint.
2021. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os nem 5-ös!
2021. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tapasztaltam eddig se külön kitüntetett kedvességet, se bunkózást se azért, mert magyarként jártam ott.

Ugyanolyan átlagemberek élnek ott is, mint máshol.

2021. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen jártunk Szlovakiába túrazni, nem csak Tátraba, hanem rengeteg más hegységbe is, és soha nem volt rossz tapasztalatunk. Lefutóbbi emlékem tavaly februári: A Kecskehát (Kozi Chrbát) havas tetején a szlovák, cseh és a magyar nyelvről dumáltunk egy szlovák csávóval, különös tekintettel a kecske, kozi, kozel szavakra.
2021. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9-es Érdekes lehet, amikor bemegy valaki a kocsmába, és kér egy korsó kecskét. :-)


Szerintem az is sokat számít, hogy az egyes emberek miből élnek, és mennyire sűrűn találkoznak magyarokkal.

A turistákhoz szokottaknak üzleti érdeke is a kedvesség. Abból élnek, és nem abból, mennyire utálatos egy náció.

Két éve rendkívüli élményben volt részem. A magyaron kívül jószerivel egy kukkot sem beszélek semmiféle nyelven. Nem vagyok rá büszke, de ez van.

A lényeg: lerobbant az autóm, ugyanakkor a telefonom is. És ügye azt még elnyökögöm, hogy foglaltam egy kétágyas szobát, vagy hozzon nekem egy sertéssültet, hasonlók.

De hogy szervizt felhívjak, hol vagyok, mi a bajom stb., reménytelen volt.

A panziós maximálisan mindenben segítségemre volt. Használhattam a telefonját, ő telefonált helyettem, tolmácsot kerített.

Elvitt a javítóműhelybe stb.

Lehet, a pokolba kívánt magában, de ebből semmi nem érződött.

2021. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!