Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécs Favoriten. Tényleg olyan...

Bécs Favoriten. Tényleg olyan gáz a hely(zet), mint ahogy a magyar média előadta egy időben?

Figyelt kérdés

Akkor nem nagyon foglalkoztam vele, mikor ezzel volt tele a média, nem ismerem Bécst, most viszont úgy alakult, hogy ősz után muszáj, hogy kiköltözzek másfél évre. Próbálom megtervezni a költségvetést és azon a környéken találtam jó áron nagyon kis pöpec lakásokat, ráadásul ahova majd gyakran kell járnom, oda nagyon közel van.

Megnéztem a képeket a neten, igen, elég multikulti, a képen fejkendős nők vannak stb, de valahogy nekem nem tűnik azért egy Budapest Hős utcának, nem putrit találtam, mint amire számítottam régi félfüles információk alapján.

Akinek van közelebbi tapasztalta megosztaná velem, hogy most akkor mi az igazság?

Fontos a költségvetés, de egyedül megyek, fiatal 20 éves nő vagyok, tehát azért a közbizontság is.

Ha tényleg nagyon gáz, akkor inkább fizetek többet persze.

Előre is köszönöm! :)


2021. máj. 28. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokat jártam arra 20-ön éves lányként, sosem kötött belém senki, nem szóltak hozzám. Sok a mindenféle nemzetiség, olyan a lakosság, mintha nem is Bécsben lennél... De ha nem bamulsz, nem kötekedsz, akkor nem hiszem, hogy bármi bajod lenne. :)
2021. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 évesen költöztem ki, a 10. kerületben, Favoritenben dolgozom azóta is (három éve), illetve laktam is ott pár hónapig. A lakosságát tekintve ez Bécs legnagyobb kerülete és nagy eltérések lehetnek kerületen belül, teljesen más élmény lesz pl. a Wienerbergnél lakni mint a Favoritenstrassen :D valóban vannak olyan részei, pl. a Reumannplatz környéke amik tele vannak törökökkel, minden sarkon van egy kebabos stb, de a Lázár-féle rémületkeltés egyáltalán nem fedi a valóságot. Nem koszos, normális állapotban vannak a házak, általában teljesen nyugi van. Én személy szerint az éjszaka közepén is nyugodt szívvel mászkáltam arrafele éjszaka, soha semmi atrocitás nem ért és nem is éreztem magam veszélyben. Eléggé külváros egyébként, de ha az U1 metróhoz közel találsz lakást akkor negyed óra alatt bent leszel a belvárosban bárhonnan. Én személy szerint ha már Favoriten akkor a Hauptbahnhof környékére költöznék, közel lesz a Belvedere, rengeteg üzlet, és 10/10-es a közlekedés (ezen belül is a Sonnwendviertelbe, kizárólag új építésű, patika házak vannak, körülöttük egy órási zöld parkkal, normális áron).
2022. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!