Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba lehet menni...

Németországba lehet menni oltás nélkül?

Figyelt kérdés

A barátommal, és az ő családjával (anyja, apja) utaznánk Németországba a rokonaikhoz, 2 hét múlva, 2 hétig maradnánk ott.

Egyikőnk sincsen beoltva, én 16 éves vagyok, a barátom 17, a szülei meg 40+.

Oltás nélkül lehet utazni külföldre?


2021. jún. 22. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Ugyan, miért lehetne?????
2021. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, nem kell már oda semmi ha nem repülővel mentek
2021. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Beutazni be tudtok, de egyrészt kell csináltatnotok tesztet mielőtt utaztok (csak úgy tudtok repülőre ülni), másrészt karanténba kell vonulnotok 10 napra (ezt valamennyivel le lehet rövidíteni második negatív teszttel). Kérdés, hogy most mi változik, ha a magyar igazolásokba is felveszik végre az oltás nevét és dátumát. Jó esély van rá, hogy akkor a magyar oltási igazolványokat is elfogadják (nyilván csak az Astrát, a Pfizert, a Modernát és a Johnson-t, az orosz és a kínait nem).
2021. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor ha kocsival megyünk, akkor nem kell semmi oltás/teszt.

10 nap karantén? És mivan ha csak 5 napra mennénk? Akkor mind az 5 nap csak a házba ülhetnénk?

2021. jún. 22. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Hopp, most látom, h nem vagytok oltva. Ebben az esetben azért elég macerás. Ha nem repülővel utaztok, akkor még talán be tudtok slisszolni úgy, hogy nem tűnik fel senkinek, így a karantén maga megúszható. Na de utána hogyan tovább? Ha a rokonoknál is laknátok 4-en, még hagyján, de szállodaszobát nem fogtok kapni. Ráadásul nem lehet tudni, hogy mi lesz a Delta variánssal. Most ugyan alacsonyak a számok mindenhol, de ez hamar változhat, különösen MO-n a f@sza teltházas focimeccsekkel és az általános lesz@rom hangulattal. Simán benne van a pakliban, hogy eldurvul a helyzet, és a németek újra felrakják az országot a rizikó terület listára, akkor nem nagyon lesz utazgatás. Én full oltatlanul nem vágnék neki ebben az évben külföldnek, de ti tudjátok.
2021. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát autóval mennénk, rokonok 4en vannak, meg mi mennénk 4en, de elférnék mert hatalmas házuk van.

Erről a Delta variánsról még nem hallottam.

Hát ők mennek mindenféle képpen, viszont én eléggé aggódok.

2021. jún. 22. 22:26
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem kérnek semmit a németek ha nem repülővel mentek. Ha repülővel a teszt is elég. Ott kaptok szobát oltás nélkül. Ez a baromság csak itt létezik. A delta variánsnak is van egy mutánsa már a delta plusz
2021. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem mennénk szállodába, csakhogy tisztázzuk.
2021. jún. 22. 23:02
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Csak azért írtam le mert valaki azt hiszi mindenhol oltást kérnek a szálláson közben meg ezzel egyedül vagyunk az egész EU-ban mert a többi országban elég a teszt is. Lehet valahol az se kell tehát csak nálunk megy ezerrel a diktatúra meg a zsarolás.
2021. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Te átaludtad a világjárványt, hülyegyerek? Trükközöl csak azért, hogy ne oltasd be magad, te szarházi?
2021. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!