Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba utazáskor...

Horvátországba utazáskor elfogadják a határon a "lejárt" személyit, ami még 60 napig érvényes a covid miatt?

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted a horvát határőröket mennyire fogja érdekelni, hogy Magyarországon milyen szabályok vannak?
2021. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivel az útlevél érvényességét is kitolták, ebből gondoltam. Elvégre az útlevelet nem az országodon belül használod...
2021. júl. 5. 00:28
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Az útlevél használható személyazonosítóként, szóval de, belföldön is használhatod.


Az pedig teljesen nyilvánvaló, hogy egy magyar covidos rendelkezés csak az ország határain belül tartatható be. Elhiheted, hogy Szijjártó nem telefonálta körbe az egész világot, hogy "Hellóka, ezentúl lejárt igazolvánnyal is be kell engednetek a magyar turistákat, köszi-puszi".

2021. júl. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na pont az ilyenek miatt vannak a kilométeres dugók Letenyénél.
2021. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Komolyan az a kérdés, hogy elfogadják-e a lejárt személyit??


Hát persze.

Érvényessel át sem engednének.

:)

2021. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3: Oké, az útlevelet belföldön IS lehet használni. De még mindig nem az az elsődleges célja...


Nem nekem kell, hanem páromnak, aki csak augusztusra tudott időpontot foglalni, hogy csináltasson újat.

2021. júl. 5. 13:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor majd augusztusban megy nyaralni...
2021. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Oké, az útlevelet belföldön IS lehet használni. De még mindig nem az az elsődleges célja..."


Még mindig nem érted. A magyar kormánynak NEM hatásköre, hogy egy másik állam milyen feltételeket szabhat a hozzájuk való beutazáshoz.


De felőlem legyél okosabb, induljatok el azzal. Én már láttam 3 gyerek+anyuka családot pityeregve lekullogni Gyékényesnél, mert az egyik gyerek otthon felejtette a személyijét és azt hitték, hogy majd kidumálják, mert nagyon hasonlítanak egymásra.


De amúgy a rendeletben is ott a válasz, amit nem akarsz elfogadni:


"A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek."


Magyarország területén hatályos!


Egyébként pünkösd óta már ismét lehet kormányablakokba menni időpontfoglalás nélkül. Meg kell nézni melyik nap nyitnak korán (8 előtt) és fél órával előtte odamenni.

2021. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmeztem a "Mo területén hatályos"-t, hogy itt kiállított. De ezek szerint rosszul. :(


Az újat kipostázzák, nem? Minimum egy hét alatt? Nekünk csütörtökre kéne... Ezzel már nem lehet mit csinálni?

2021. júl. 5. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Csütörtökre egyedül gyorsított eljárásban tudnátok útlevelet igényelni, de még azt is ma kellene beadni és aznap menni érte. A 3 napos eljárás 29.000Ft-ba kerül.


Személyi már esélytelen.

2021. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!