Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba vonattal?

Horvátországba vonattal?

Figyelt kérdés
A máv indított most éjszakai járatokat, azon gondolkodunk most, hogy azzal mennénk. Mennyire igaz az a balkáni hangulat a horvát szakaszon? Több helyen is hallottam, hogy gázos. Valakinek valami tapasztalata? Mindenképp menni szeretnénk, csak akkor úgy készülünk fel.

2021. júl. 9. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly utaztam vonattal Horvátországba (Nagykanizsa-Zágráb szakaszon oda és vissza), a vonatokat és az utasokat nézve sem volt lényeges különbség a MÁV-hoz képest. A balkáni hangulat annyiban nyilvánult meg, hogy az állomásokon, utcákon több a szemét, mint nálunk (legalábbis azokban a városokban, ahol jártam).
2021. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vagy 20-30x voltam Splitben vonattal. Voltak érdekes helyzetek, mert mondjuk 3x is eladták ugyanazt a helyjegyet, úgyhogy a folyosón aludtunk, meg volt, hogy kigyulladt az egyik kocsi akkumulátorládája és álltunk 3 órát mire eloltották meg kisorozták... de amúgy nem volt különösebb probléma, talán csak ez a kettő.

A gázos alatt mit kell érteni?

2021. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bármi akár ez is lehet, de ahol olvastam ilyen lopásokra, meg hogy benyúlnak az ablakon ilyenekre gondolt.
2021. júl. 9. 21:57
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Az mindenhol előfordulhat.

Oda kell figyelni, ne aludjon mindig mindenki, egy őrködjön. Mi ezt csináltuk. Bécsben az utcán is így aludtunk, meg az aluljáróban :D

2021. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor végül is majdnem alaptalan volt amiket ott írtak.
2021. júl. 9. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

egy mindennap 10 kocsival közlekedő vonaton megfordul sok1000 ember. Ha csak 1 ezrelékében történik valami az is több esemény. Az emberek meg csak ezt hirdetik a fórumokon, mert arra nem harap senki, hogy "nem volt gond, simán leértünk".

Oda kell figyelni, vigyázni!

2021. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Senki nem nyúl be Horvátországban. Nagyobb a közbiztonság, mint nálunk. A dalmát szigeteken kb. be se zárják a házakat az emberek napközben. A "balkán" Szerbiában meg Bulgáriában kezdődik. Idéntől újabb klímás kocsik közlekednek, tehát le sem lesz húzva az ablak valószínűleg.
2021. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Voltunk. Ott indult, hogy egyórás késés már Mo-n :D, plusz akkor épp építkeztek a vonalon, amit persze a máv cs.szett közölni (mintha nem tudnák, hogy a célországban nyáron felújítás lesz), úgyhogy csak azért nem késtük le a csatlakozást Fiumében, mert a busz is késett :D


De sima éjszakai vonat, kényelmes volt, nyugis, semmi extra.

2021. júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A késés alap sajnos. A Regiojetes vonat is eleve másfél óra késéssel indult Budapestről Horvátországba, mivel az Prágából jött. A horvát szakaszon valamelyest be szokott hozni valamennyit, de így is 45 perc késéssel értünk be Splitbe. Szerintem, ha valaki vonatozik az Adriára, akkor érdemes úgy venni jegyet csatlakozásra, hogy egy 2-3 órát ráhagy. Éjszakai busszal nem volt ilyen élményem, az mindig előbb ért le reggel, mint ahogy kellett volna szerencsére. Esti kompot lekésni pl. egyet jelent egy teljes nap elvesztésével.
2021. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!