Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország nem túl egysíkú?

Finnország nem túl egysíkú?

Figyelt kérdés

Mintha tajga lenne az egész, mindenhol az a rengeteg, sűrű, sötét erdő bármerre mész, mellé még lapos is, sehol egy domb, hegység. Kicsit rémisztő és fullasztó nekem. Főleg télen lehet para és depi.

Vannak ott egyáltalán gazdaságilag megművelt területek, szántók, legelők?

Vagy importálnak minden zöldséget, gyümölcsöt?


Nektek bejön ez a táj?



2021. júl. 20. 04:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem egysíkú.

Finnország is háromdimenziós.

2021. júl. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, mindig csak azok a fák. Akárhova mész, csak azt látod. Meg a tavak, azok nagyon unalmasak. A fák is vagy hullajtják a levelüket, vagy nem. Ki érti ezt?

Télen sokat van sötét, nyáron meg sokat van világos. Mi ez, ha nem fullasztó.

Az emberek meg ki tudja mit esznek? Ezer éve ott élnek, bezárkóznak az otthonaikba. De csak kell egyenek valamit?

Talán rénszarvashúson éltek, vagy fenyőtobozon.

Ki érti ezt? Mondjuk azt, hogy egysíkú.

Igen, az jó lesz.

2021. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó xDDDDDD


Finnország nem mintha tajga lenne, hanem az is :D. Délen korlátozottan, de termelhető pár növény, északabbra viszont felejtsd el. A déli része valóban elég lapos, sík tajga, viszont északabbra előfordulnak hegyek, dombok is már. A legészakibb részein meg csak nyírfa van :D.

2021. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szerintem gyönyörű, ha nem lenne olyan rohadt hideg, biztos odaköltöznék.
2021. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább ott télen van hó.
2021. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Google Maps-szel szinte maga ellen fordul az ember.
2021. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszokat kaptam, bár nem egyértelműen, de úgy látom egyikőtöknek sem a kedvence.

Hát, nekem sem lesz kedvenc országom, pedig hamarosan utazni fogok oda egy időre.

Szépek nyáron azok a tavak, /de sötétek, én nem mernék benne úszni/ de a Balaton türkizzöldjével nem versenyezhetnek.

Köszi a válaszokat.

2021. júl. 20. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem az nem tetszik finnországban ahogy építkeztek, pont mint magyarország kb, mindenhol panelház, akármelyik városról nézek videót paneldzsungel mindenhol, míg svédben meg norvégban azért jóval elterültebb az egész, családi házak stb... Nem is értem hogy ha a finnek tényleg olyan rideg távolságtartó népek hogy bírnak így összezárva élni egymással
2021. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta kint vagyok Helsinkibe, rideg, hideg, oroszos város, vannak itt is újèpitésű blokkok, de igen, jól láttad a videókban, rengeteg rusnya, szürke panel van a városban. Az emberek is komorak, ridegek a hideg miatt, most is -19 fok van, borzalmas, meg vak sötét, lehet nyáron más lesz de most ilyen depis minden. A finnek még este is sétálnak az erdőben, vagyis ha lement a nap, a nap ha fennt van akkor is csak a távolban pislákol épp a horizont felett, nem az a ragyogó napsütés mint pl. Ausztriában vagy Svájcban a havas sípályákon, szóval ha világos van akkor is nagyon búskomor a nappal. :(
2021. dec. 31. 06:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon élném ezt az éghajlatot, meg hogy az emberek távolságtartóak :D De inkább norvégiát céloztam meg, ott is ugyan ez van csak lakótelepek nélkül
2021. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!