Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsbe kell oltási igazolvány?

Bécsbe kell oltási igazolvány?

Figyelt kérdés
2021. aug. 13. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

a. Be lehet-e utazni az országba? IGEN


A Magyarországról történő beutazás feltételei:


48 órán belüli antigén vagy 72 órán belüli PCR tesztről szóló orvosi igazolás, VAGY

orvosi igazolás arról, hogy az utazó a COVID-19 betegségen 6 hónapon belül átesett vagy hogy esetében 90 napon belül vérvizsgálat (szérum, plazma vagy teljes vérkép) alapján antitest kimutatására került sor , VAGY

igazolás arról, hogy az utazót a beutazási rendelet I. mellékletében felsorolt oltások egyikével (Pfizer, Astra Zeneca, Johnson and Johnson, Moderna, Sinopharm, Sinovac) beoltották, az alábbiak szerint:


az első oltás utáni 22 naptól kezdődően, összesen három hónapig,

a második oltástól kezdődően, ameddig az első oltástól 9 hónap nem telt el,- egy dózisú oltóanyagoknál a beadástól számított 9 hónapig,

egy oltás megtörténtétől (9 hónapig), amennyiben annak beadása előtt legalább 21 nappal a beoltottnak pozitív PCR tesztje vagy az oltás előtt pozitív antitest tesztje volt.


Az országba történő belépés antitest vizsgálatról készült német vagy angol nyelvű orvosi igazolás birtokában is lehetséges, ezen igazolások a mintavételtől számított 90 napig érvényesek.


A fenti tényeket a beutazási rendelet (Einreiseverordnung) A (német) vagy B (angol) mellékletében szereplő igazolásnak megfelelő tartalommal, angol vagy német nyelven kell igazolni.


A tesztkötelezettség a belépéstől számított 24 órán belül pótolható, ehhez a határátlépésnél kérhetik a tesztelési időpontfoglalás bemutatását. Ebben az esetben az előzetes regisztrációs kötelezettség továbbra is fennáll (a regisztrációs formanyomtatvány ITT elérhető)! Felhívjuk az utazók figyelmét, hogy az osztrák hatóság az utólagos tesztkötelezettség teljesítését ellenőrzi!

2021. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mától csak a QR-kóddal ellátott uniós digitális COVID-igazolványt fogadják el a határátkelőknél az Európai Unión (EU) belül az oltottság, a COVID-19-ből való felgyógyulás vagy a negatív teszteredmény bizonyítására – közölte az országos oltási platform.


A tájékoztatásban hangsúlyozzák, a digitális COVID-igazolvány nélkül is átléphetők az országhatárok, ez esetben azonban az utazónak be kell tartania az illetékes állam karanténszabályait.

2021. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Horváth országba sem kell!!! Első.

De köszönöm szóval nem kell..

2021. aug. 14. 01:46
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

#4


Az oltás fabatkát sem ér. Én is ilyen kis naív voltam mint te, de semmi antitestet nem termelt a szervezetem a Sinopharm után...

Fingjuk nincs mit kell tenni, de már a harmadikra is el akarják az embereket küldeni. Ha lehetne utazni enélkül, én sem adattam volna be magamnak.

2021. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem ítélkezem ha valaki akarja adja be ha valaki nem akkor nem.

Mindenki saját döntése nekem aztán mindegy, hogy

"kenyeret vagy zsemlét eszik"

Akkor neki is legyen az 😁

2021. aug. 18. 08:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!