Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazott-e már itt valaki...

Utazott-e már itt valaki vonattal Bécsbe, 1. osztályon?

Figyelt kérdés
Amennyiben a COVID-19 engedi, szeretnék elmenni idén Bécsbe az adventi vásárra. Még sosem voltam abban a városban, és ha már egyszer elmegyek, szeretném, ha élvezetes lenne az utazás is. Kíváncsi vagyok az élményeitekre, hogy milyen volt, és hogy milyen előnyökkel jár együtt az 1. osztályon történő utazás.

2021. aug. 14. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos helyed lesz, kényelmes :)
2021. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Őszintén, én biztos nem fizetnék ennyit ezért. Inkább ötöd ennyiből flixbuszon végignézek egy filmet mobilról, és ott költöm el a különbséget.
2021. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy business class felárral+15 euróért meg tudod fejelni az első osztályt.
2021. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A MÁV szokott indítani járatot adventkor.

Mi 2 éve voltunk, de nagyon megbántuk.

A lényeg, hogy mivel elfogyott a másodosztályra a hely ezért kényszerből az első osztályra vettünk két jegyet egy kisebb vagyonért.

Nem akartunk hinni a szemünknek, mert az első osztályúnak nevezett vagon, talán a náci megszállás alatt számíthatott "első osztályúnak".

Egy ósdi szerelvény volt ami ráadásul kitakarítatlan, koszos és szakadt volt az üléshuzat, félig letépett függöny stb...


Dögöljön meg a MÁV!

2021. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

"elmegyek, szeretném, ha élvezetes lenne az utazás is."


Menj Railjettel! A másodosztály olyan, mint a MÁV-on az első. Egyébként nehogy azt hidd, hogy az elsőosztályon pálmafával fognak legyezni, meg manikűrt kapsz. Egyébként még ha egy 7-8 órás útra mennél, még lehet megérteném. Na de egy 2 óra 40 perceset nem bírsz ki egy másodosztályú ülésen?

2021. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Utaztam már sokszor, inkább RegioJettel menjél, jár ajándék kávé és viz. A sütemény meg nagyon finom és nagyon olcsó- remélem lesz vonat decemberben is!
2021. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bécs a világ legélhetőbb városa, sztem ennek tudatában borítékolható hogy európai polgári színvonalon utazhatsz.
2021. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 1. osztály előnye, hogy az utazás előtt Budapesten bemehetsz az Üzleti váróterembe. Persze emiatt hamarabb kimenni a pályaudvarra nem feltétlenül érdemes, ha úgy alakul, hogy várakozni kell, egész kellemes hely: [link]


Itt ingyen ételek és italok is vannak, itt olvashatod a kínálatot: [link]


Maga az 1. osztály a vonaton általában jóval kevésbé kihasznált, így nyugodtabb, csendesebb.

2021. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Railjettel ajánlom én is. Én szinte mindig itt utazom, nekem megér ennyivel többet költeni azért, hogy ne hallgassam màsok neveletlen ordibáló kölykeit.
2021. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 AxumFlyer ***** válasza:

Csak megjegyzem, hogy a RailJet (osztrák) meg a RegioJet (cseh) az két külön cég. RegioJettel még nem utaztam, mert nem tudok fizetni az appjukon keresztül. RailJetre pikkpakk lehet jegyet venni a MÁV weboldalán.

Az első és másodosztály között nincs nagy különbség, csak az első osztályon tuti kevesebben vannak.

2021. szept. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!