Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy horvátországi nyaralás...

Egy horvátországi nyaralás mennyire éri meg a fiataloknak?

Figyelt kérdés
Már voltam többször Split környékén, de de mindig a családommal. A baráti társaságommal tervezünk egy hosszúhétvégét, de kíváncsi lennék milyenek most lent az árak? Az éjszakai élet drága?
2021. aug. 22. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ miért mész le.

Az árak a boltokban egy jó 10-15 %-kal drágábbak,mint idehaza.Az üzemanyag is drágább,majd 80 Ft-tal.Az éttermekben 50-70 Kuna alatt semmit nem kapsz,de gyakoriak a 160-240 Kunás ételek is,különösen a tengeri ételekért kérnek el szerintem túlzóan sokat.Egy gombóc fagyi 10-14 Kuna körül van,a sör is drágább,12-15 Kuna között van egy 0,5 lit.dobozos sör a közértben.

A bor,rövidital az hasonló,mint nálunk,talán az nem drágábbbb.

Az éjszakai bárok árait igazán nem ismerem,arról nem tudok nyilatkozni.

Mindent egybevetve az ember inkább az élményekért,a tenger miatt utazik le az Adriára,nem az árak miatt,azok nyilvánvalóan azért drágábbak,mint a Balatonnál.Amíg az ember a fizetős hülye kapusrendszerükön átevickél,az is

húzós.Minél közelebb érdemes utazni,mert Dél-Dalmáciába a pályahossz miatt

260-280 Kuna is lehet a pályadíj,csak oda,ami magyar szemmel elég brutális.

/Érdemes a szlovén pályaszakaszt is igénybe venni/Isztriára utazáskor/ami lényegesen jobban megéri,mert itt csak 15 EUR a pályadíj egy hétre,és odaméssz ahova akarsz egy hétig!/

2021. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ez így van, ahogy az 1.es leírta. Drága lett horvátország, de 100%osan megéri. Szerintem inkább családos nyaralások a jellemzők a legtöbb horvát üdülőhelyre, meg úgy tudom csak este 12-ig lehetnek nyitva a boltok, vendéglők, szóval nagy éjszakai élet nincs nagyon.


Mondjuk én a bolti áraknál is inkább a 1.5-2x-es szorzót tapasztaltam.


Fagyi 8-10 kuna volt amerre mi voltunk, de a 8 kunas természetesen soha nem tudott visszaadni aprót ;)

2021. aug. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

A "mennyire éri meg" meg az "éjszakai élet" egy mondaton belül eléggé vicces.

Most spórolni akarsz vagy mulatozni éjszakai bárokban??

2021. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Nyilván sátorral kimenni kempingezni a legolcsóbb, így nagyon megéri.
2021. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!