Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csapon (Ukrajna) messze...

Csapon (Ukrajna) messze vannak a boltok, áruházak a vasútállomástól?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nem közlekednek oda most vonatok, de már régen tervezem, hogy egyszer elmegyek. Sajnos vezetni nem tudok, így az nem megoldás.

Vásárolni mennék, nézelődni a boltokban. Főleg élelmiszerek érdekelnének, ezért kíváncsiskodtam, hogy messze vannak-e a boltok a vasútállomástól. Gyalog könnyen eljuthatok boltokba? Mindegy, hogy milyen bolt, csak élelmiszerbolt legyen.



2021. aug. 24. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia, még nem voltam Csapon, de itt ezen az oldalon sok érdekes infót olvastam róla pár éve, remélem neked is tud segíteni :)


[link]

2021. aug. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Csap egy nyolcezres porfészek, a boltoknak is ennek megfelelő kínálata van. Akkor már legalább Ungvárra vagy Munkácsra menj, hogy legyen is értelme a kirándulásnak.


Amúgy a vonatok rég járnak újra, de mindenkinek kell Covid-biztosítás és ha nem nyugati vagy kínai vakcinát kaptál, akkor PCR is.

2021. aug. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csap valóban nem egy shoppingparadicsom. A nemzetközi (távolsági) vasútállomás előtti placcon van pár kioszk, szakadt kocsma (remek hangulattal), továbbá balra a Bereg utcán találsz egy kisboltot, meg egy egész jó pizzázót. Ennyit ismerek a városból. Szerintem megéri megalkudni az állomás előtt lebzselő fuvarosokkal és elvitetni magadat valamelyik vásártérre.
2021. aug. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Flixbusszal átmehetsz Ungvárra, vagy Munkácsra.
2021. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Flixbusz tudomásom szerint Budapestről indul, én meg nem ott lakok.
2021. aug. 24. 14:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm mindenkinek. Azt hiszem, hogy akkor amíg nem tanulok meg vezetni (tervben van, de sajnos korábban nem kezdtem), addig marad a vonat Csapig és a csapi átszállás.
2021. aug. 24. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Sőt, utána is marad a vonatozás, mert nem akarsz rendesen szopni a határon órákat, hogy utána szètverd a kocsidat a magyar utaknál is jóval ótvarabb ukrán tankcsapdákon.
2021. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod, viszont megáll Nyíregyházán is, úgyhogy nyugodtan mehetsz azzal.
2021. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ami a kocsikat illeti, nem tudom, hogy most mi a helyzet ilyen téren, milyenek az utak, de 10 évvel meg 15 évvel ezelőtt én gyakran voltam Ukrajnában, Kárpátalján autóban, akkor még gyerekként a szüleimmel és a kocsinak soha nem lett semmi baja. De tényleg.

A határon gyakran kellett sokat várni, de az engem nem zavart és mivel rokonokhoz mentünk, ezért az nekünk nem volt egy nagy dolog, hogy ezt megtegyük.


Engem nem zavarna ha órákat kellene sorban állnom, viszont az még biztos jó sok idő, mire megtanulok vezetni, KRESZ-el meg vezetéssel együtt és még utána is belejövök a vezetésbe.

2021. aug. 24. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!