Kezdőoldal » Utazás » Európa » Amikor átlépjük a határt akár...

Amikor átlépjük a határt akár uniós országból uniósba vagy uniósból nem uniósba, vagy nem uniósból uniósba az bekerül valamilyen adatrendszerbe?

Figyelt kérdés
Tehát ha átmegyek Ukrajnába és visszajövök aztán pár nap múlva megyek Németországba akkor a német hatóság láthatja, hogy merre jártam megelőzően pl Ukrajnaban?

2021. aug. 24. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Mivel mész? Kocsival nem látja senki, nincs határellenőrzés.
2021. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Már elve a telefonos szolgáltatód rendszere is folyamatosan nyomon követ.

A határ átlépésénél értesítést is küld.

Ezt a hatóságok természetesen lekérhetik, de ha nem csinálsz zűrt, nem lesz rá okuk.


(Az útközben lévő több ezer köztéri kameráról se feledkezzünk meg, mellyek mindent rögzítenek.)

2021. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jövök haza egy országból és néhány nap múlva megyek egy másikba ahol a covid helyzet miatt olyan kategóriába sorolták azt ahonnan most hazajövök hogy karantén kötelezettségem lenne. Hiába oltás. És arra vagyok kíváncsi hogy ezt az adott országban honnan fogják tudni a reptéren hogy én merre voltam kocsival az elmúlt két hétben
2021. aug. 24. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem fognak rájönni. Soha.

De nekem ez már annyira nevetséges, hogy a magyar ember ott próbál csalni, ahol csak tud.

2021. aug. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek a saját felelőssége bevallani, hogy hol járt az elmúlt napokban. Ha nem írod le sehova, akkor senki nem fog rájönni.
2021. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan biztos nem látja a német hatóság, ez igazából egyéni felelősségre van bízva. Beutazás előtt nyilatkoznod kell arról, hogy tartózkodtál-e rizikóterületen a beutazás előtti időszakban (talán 2 hétben, ezt most nem tudom biztosra). Be lehet hazudni, hogy nem, de ha utólag kiderül, hogy hazudtál, akkor az elég drága mulattság lesz. A karanténszabályok megszegése 25 ezer eurós bírságot is jelenthet, de akár börtönbüntetés is járhat érte.
2021. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A reptéren egy személyit és védettségit nem kértek el. Se kifele se befele, aki leszállt boldog boldogtalan útlevél és személyi nélkül sétálhatott a repülőről az utcára. Egyrészt ebből látszik hogy a meghozott beutazási covid szabályokat mennyire veszik szigorúan, ha az országok ennyire veszik komolyan én miért tegyem? Másrészt minek ez a hisztéria, ha van védettségim akkor miért ne mehetnék bárhova? Üljek otthon bezárkózva és sehova se menjek el mert lehet beteg vagyok mikor semmi bajom? Elárulom kedves kommentelő nem csak a magyar ember csal ott ahol tud hanem minden ember és masreszt nem erzem ezt csalasnak
2021. szept. 8. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szerencséd volt, és a kutya sem nézett semmit, ez bizony csalás. Nem tudom, hogy Németországon belül hova mentél, de engem a müncheni reptéren ellenőriztek. Kétszer is voltam, mindkettőször volt ellenőrzés.

Azt meg senki nem mondta, hogy ülj otthon bezárkózva, úgy is el lehet, hogy bevallod, hogy hol tartózkodtál ténylegesen. Családi helyzetemből adódóan folyamatosan repülgettem nyáron, mindig felsoroltam azokat az országokat, ahol voltam (már ha kellett), és lám, nem történt semmi. :)

2021. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagyon meglepő, hogy amikor ezrével lépnek be emberek egy országba naponta, akkor a hatóságoknak nincs kapacitásuk mindenkinek az előző két heti mozgásait lekövetni. Viszont egy szabály attól még érvényes, hogy nem feltétlen ellenőrzik. Tömegközlekedésre is kell jegyet venni, hiába kicsi az esély arra, hogy jön az ellenőr.
2021. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A baj ezzel az kérdező, hogy az nem mentség a te csalásodra, hogy más is csal. Ennyi erővel miért vetted fel a védőoltást, hiszen eddig nem fertőződtél meg, szóval nem is fogsz. Így is lehetne gondolkodni, bár szerintem sokkal többen meghaltak volna a vírustól, mint az eddigi nem kevéske.

Én a 25K eurót nem merném bekockáztatni. A börtönt végképp nem. Függetlenül attól, hogy te leírtad a nagy "szigort" a reptéren. Ha hozzád menne valaki látogatóba, egy olyan országból amit te is leírtál, mint veszélyes területet, akkor szerintem te is szeretnéd tudni, hogy kell-e félni a fertőzés kockázatától vagy sem. Ha behazudná, hogy ő nem volt sehol, közbe meg ugye volt, akkor szerintem kiakadnál, hogy miért meri venni a bátorságot arra, hogy mások életét veszélyeztesse. Már így utólag akár mindegy is lehet. De érdemes lenne a hozzáálláson változtatni.

2021. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!