Kezdőoldal » Utazás » Európa » Friss tapasztalatok vonatos...

Friss tapasztalatok vonatos beutazással Németországba (Szlovákián és Csehországon át)?

Figyelt kérdés

Van valakinek mostanában tapasztalata vonatos beutazással Németországba (Szlovákián és Csehországon át)?


Csütörtökön utaznék vonattal Budapestről, Szlovákián és Csehországon keresztül drezdai átszállással egy másik szászországi városba. (Barátot látogatni négy napra, magyarországi magyarként.)


A német szállás, amit már előre kifizettem, 24 óránál nem régebbi PCR teszteredményhez ragaszkodik... Igen ám, de az érkezésem napján már reggeltől estig, nem kevesebb mint 11 órán át utazom a szállásig, amit csak este nyolckor tudok elfoglalni, következésképp a budapesti tesztet sem tudom előző nap este nyolcnál korábban elvégeztetni, aminek viszont így nem biztos hogy meglesz az eredménye amikor a szlovák határon áthalad a vonatom...


Kérni fogják - bárhol is a vonatút során - az uniós digitális Covid-igazolványt (okoseszköz applikációt)? (Nekem jelenleg csak az első Pfizerem látható benne, mert egyelőre a másodikat még nem kaptam meg.)


És, majd az öt nappal későbbi visszaúton (hazafelé Magyarországra), ha vonattal ugyanezen az útvonalon jövök, mire számíthatok? Van magyar védettségi igazolványom is (amiről egyelőre fogalmam sincs, hol és mennyit ér).



#tranzit #COVID #EU-s COVID igazolvány #magyar védettségi igazolvány #csak egy Pfizer #utazás vonattal Németországba
2021. szept. 13. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Szia!

2. Tudnivalók a 🇨🇿 dolgokról és a 🇩🇪 dolgokról.

3. A 🚂 a legjobb választás.

4. A 🇨🇿 az árak egy kicsit drágábbak mint itthon 🇭🇺 a 🇩🇪 meg pedig 2 x

2021. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!