Kezdőoldal » Utazás » Európa » Leadott boronddel mi a teendo?

Leadott boronddel mi a teendo?

Figyelt kérdés

(bocsi az ekezet nelkuli szoveg miatt)

Elso alkalom hogy ugy repulok hogy leadott borondom lesz, nem tudom hogy mukodik ez a dolog.

Annyit tudok hogy a repuloterre ahogy belepek (budapest airport) ott be kell csekkolnom hogy leadom a borodnomet..

ott majd el is veszik? vagy valahova utana el kell vinni leadnom?

Utana, ha en leszalltam a geprol, hol/mikor fogom vissza kapni?

Mik lehetnek benne? Ok azt ki nyitjak/megnezik mi van benne?



2021. szept. 20. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondod, hogy lesz leadott bőröndöd, megmondják, hol kell leadni. Ezt még az elején kell, után jön a biztonsági ellenőrzésed.

A leadott bőröndben több minden lehet, akár folyadékot, krémet, kisollót is tehetsz bele.

Fontos, hogy értéket ne hagyj benne, lehetőleg legyen lezárva, mert előfordul, hogy lopnak belőle. Ami létfontosságú (pl rendszeresen szedett gyógyszer), az nálad legyen, mert ritkán, de előfordulhat, hogy elkeveredik a leadott bőrönd, és később küldik utánad.

Amikor megérkezel, lesz egy körfutószalag, amin mennek a leadott csomagok, oda kell állni, és ha meglátod a sajátodat, akkor onnan tudod majd elvenni. Ha esetleg átszállással mész, akkor átszállkor nincs vele teendőd.

Egyébként én is csak egyszer repültem, úgyhogy talán még mások ki tudják egészíteni hasznos infóval a választ.

2021. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Írd rá a neved mindenképpen és a címed is!


Igen , le kell adnod általában 2 órával a felszállás előtt.

A bőröndöket ez idő alatt elhelyezik a csomagtérben.


Amikor beszállsz a gépbe, akkor már csak a kézi poggyászod lesz nálad. Ebben nem lehet semmilyen szúró/vágó eszköz, sem folyadék és természetesen fegyver sem. Ebbe tedd a nagyobb értékeket, pl kamera és ami fontosabb neked! Pl. gyógyszert ha szedsz.


Amikor megérkezel, akkor majd egy futószalagon jönnek kifelé a bőröndök és köröznek , ha meglátod, akkor vedd le róla, majd figyeld!! HA olyan bőröndöd van, ami sok embernek lehet, pl nagy fekete, akkor tegyél rá valami jelzést, hogy tudd, melyik a tiéd, valami matricát, vagy a fülére köss rá valamilyen színes szalagot, én ezt szoktam tenni.


Név és cím azért kell rá , hogy ha elkevernék, tudják, hova kell majd küldeni, ilyen nagyon ritkán történik, de sose lehet tudni.

2021. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2021. szept. 20. 19:40
 4/6 A kérdező kommentje:
meg egy dolog, elore fizettem a leadott borondot. Ha odamegyek mit kell felmtutatnom ahhoz hogy bizonyitani tudjam hogy nekem jar leadott borond? a receptet? a jegyem?
2021. szept. 20. 19:43
 5/6 A kérdező kommentje:
ki lekll legyen nyomtatva? alkalmazason kersztul/emailen keresztul mukodik?
2021. szept. 20. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bőrönd átadásakor/feladásakor legyen nálad az a kinyomtatott papír.


Amikor leszáll a gép, az összes utas odamegy a futószalaghoz és ott már nem kell bemutatni semmit, mindenki a sajátját veszi el.

2021. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!