Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha vonattal utazom pl. Bécsbe...

Ha vonattal utazom pl. Bécsbe és nem veszek helyjegyet, akkor honnan tudom, hogy melyikre adtak ki helyjegyet és melyik ülés szabad?

Figyelt kérdés
Bocs, de még nem utaztunk így.

2021. nov. 15. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg onnan, hogy az ülések fölötti kijelzőn megjelenik, mely szakaszon foglalt az adott hely. A gyakorlatban nekem volt több olyan tapasztalatom is, hogy a MÁV-Start leszarta ezt, nem volt aktuális az infó, talán össze sem volt kötve a magyar helyfoglalasi rendszer és a vonat információs rendszere. (Más vonatok esetében amúgy sztenderd R betűs papírcetlik jelzik a foglalt helyeket, de a honi vasút nem jeleskedett ebben sem emlékeim szerint.)
2021. nov. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A railjeten mindig ki van írva az ülések fölött
2021. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat.
2021. nov. 15. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem is úgy lenne, ahogy az előző válaszolók mondják, ne legyél már ennyire tehetetlen. Leülsz, ahova akarsz, aztán ha valaki eléd áll, hogy az ő helyén ülsz, akkor átülsz máshova. Na bumm.
2021. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na látod, pont ezt szeretném elkerülni.

De ezt te úgy sem érted...

2021. nov. 17. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem", mert nem vagyok egy szociális fóbiás zsákállat, valóban.


Az ugye megvan, hogy ennek a hivatalos, tudományosan megalapozott gyógymódja annyi, hogy elzavarnak emberek közé és azt mondják, hogy tűrd és szokjad? És lám, idővel megszokod.

2021. nov. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Na hát 6-os, neked sem erősséged az empátia. :D

Menj ki hátrányos helyzetű emberek közé és tanuld meg ennek a szónak a jelentését. :D

2021. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!