Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elég 2 Szputnyik, 1 Moderna...

Elég 2 Szputnyik, 1 Moderna vakcina a spanyol utazáshoz?

Figyelt kérdés

Ez a szöveg látható a konzuliszolg honlapján.

Akkor a szálláshelyekre is jó ez a "koktél?" Nem akarunk tesztért fizetni.



A származási ország illetékes hatósága által kiállított igazolást fogadnak el, amely igazolja, hogy a WHO vagy az EMA (Európai Gyógyszerügynökség) által engedélyezett vakcinával került beoltásra a beutazó. (Jelenleg a SputnyikV vakcina nem tartozik ebbe a körbe.) Amennyiben a beutazó nem engedélyezett vakcinával (pl.: SputnyikV) van beoltva és ezt követően a WHO vagy az EMA által engedélyezett vakcinából kapott emlékeztető, harmadik oltást, akkor az ezekről kiállított igazolás is megfelelő a beutazás vonatkozásában. Az igazolást a vakcina utolsó dózisának (Janssen és az emlékeztető oltások esetében az 1., a többi vakcina esetében a 2. dózis) beadása napját követő 14. naptól kezdődően fogadják el érvényesnek.


2021. dec. 2. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Múlt héten még nem fogadták el az tuti, személyes tapasztalat. Hogy azóta változott-e valami annak nem néztem utána.
2021. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ott van a szövegben, hogyha 2 dózisos, akkor a második dózis után 14 nappal érvényes az igazolás.
2021. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem igazán egyértelmű…
2021. dec. 3. 06:52
 4/12 anonim ***** válasza:
4%
Pedig egyértelmű a szöveg. Ha utazgatni akarsz, Janssen kellett volna harmadiknak.
2021. dec. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Ebben mi a nem egyértelmű számodra?

". Az igazolást a vakcina utolsó dózisának (Janssen és az emlékeztető oltások esetében az 1., a többi vakcina esetében a 2. dózis) beadása napját követő 14. naptól kezdődően fogadják el érvényesnek."

2021. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A szöveg szerint rendben van így. Csak a 3. oltástól számítva el kell telnie 14 napnak.

Nemcsak a Janssen jó. "Janssen és az emlékeztető oltások esetében az 1."

2021. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem elég. Ugyanis a szputnyik nem oltás.

És ez így van jól.

2021. dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-6, értelmezni is kéne az olvasottakat. Az utolsó mondat az elsőhöz kapcsolódik, elég esetlenül megfogalmazva. Hiszen másképp értelmetlen lenne a 2.


Szerintem 90%, hogy a 2 Szputnyik + 1 Moderna rendben van, de érdemes lenne felhívni a spanyol követséget, ahol ezt biztosra tudnák mondani.

2021. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kinyomtatod az igazolást, azon 3/3 Moderna lesz, innentől nem nagyon nézegetik.
2021. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8as alapesetben én is így gondolkodtam, de nagyon hülyén van fogalmazva az egész, nem biztos, hogy jól értem.
2021. dec. 4. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!