Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba elég ez a...

Németországba elég ez a kiutazáshoz?

Figyelt kérdés

Február elején megyek ki 2 napra Berlinbe. Nem vagyok beoltva, viszont lehet, hogy lesz kártyám, mert szerintem már voltam kovidos. Hó végén tudok elmenni megnézetni, van-e ellenanyagom. Ha van ellenanyagom, akkor a védettségi kártyám még februárig érvényes lesz, azzal kimehetek? Vagy ez a kártya meddig szól? Ha mégsincs ellenanyagom, akkor negatív teszttel kimehetek? Vonattal tervezek menni.

Illetve kell karantén?


2021. dec. 3. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Naponta változik még de egyre szigorodik és erősen haladnak a kötelező oltás felé amit már belengetett Merkel.

Oltás nélkül már a helyiek mozgása is erősen le van korlátozva, így eléggé valószínűtlen, hogy az oltatlan turistákkal kivételt tennének.

2021. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A magyar védettségi kint mit sem ér, EU-s kell.

Kint máshogy kell izagolni azt, hogy beteg voltál, az antigén senkit nem érdekel.


Ha oltatlanul mész ki, akkor 10 nap karantén.

2021. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Javítson ki valaki ha tévedek, de szerintem jelenleg 3 féle európai covid igazolványt fogadnak el:

-gyógyultsági igazolvány (6 hónapig érvényes)

-oltottsági igazolvány (az épp aktuális agymenésnek megfelelően, pl. ha kapott valaki 2 szurit, de már 6 hónapnál régebben, akkor már nem tudja letölteni)

-48 óránál nem régebbi PCR teszt.


Nekem gyógyultsági igazolványom van, az eeszt.gov.hu oldalra belépve lehet letölteni, ha van ügyfélkapud. Na itt megnézve a lehetőségeket, a fenti 3 alapján lehet QR kóddal ellátott uniós igazolványt letölteni, akár telón, táblagépen megnyitod, akár kinyomtatod az egész EU-ban meg még vagy 10-15 országban le tudják csekkolni a QR kód alapján. Nekem volt egy pozitív PCR tesztem, attól számítva 6 hónapig érvényes a gyógyultsági igazolvány, persze csak a karanténidőszak után. Hiába voltam előtte is már covidos, hiába mutatható ki vérvétellel az ellenanyag, nem fogadják el.

2021. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Negatív pcr tesztet elfogadnak, most néztem. Illetve vonattal történő beutazásnál szúrópróbaszerű ellenőrzés van.
2021. dec. 4. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:
4: elfogadnak, de attól még karanténba kerülsz.
2021. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németországban csak akkor számítasz gyógyultnak (genesen), ha van pozitív PCR teszted, amivel tudod igazolni, hogy átestél a betegségen. Ilyen antitestmérős izéket nem fogadnak el. Az országba be tudsz lépni negatív teszttel, de bent már nem nagyon fogsz tudni csinálni semmit, ha nem vagy beoltva vagy nem vagy gyógyult. Én Bajorországban vagyok, itt aki nem oltott, az nem ülhet be egy étterembe vagy kávézóba sem, de ha minden igaz jövő héttől már az üzletekbe sem mehetnek be, kivéve élelmiszerboltokat. Berlinben nem tudom pontosan mik a szabályok, de hasonló a helyzet az egész országban. Szóval kérdés, hogy mit tervezel csinálni az alatt a 2 nap alatt, mert ha csak az utcákat akarod járni, akkor oké.
2021. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy eseményre megyek, oda csak maszk kell. Nem hivatalos.
2021. dec. 5. 21:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!