Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban tényleg csak...

Franciaországban tényleg csak franciául szólalnak meg az ottélők?

Figyelt kérdés
ÉN is megyek Fr.o-ba, de nem tudok franciául:S,tdnátok írni pár egyszerűbb kérdédt amivel elboldogulok? csak alavetőket:) előre is köszi:))
2010. szept. 6. 17:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*tudnátok.*kérdést.--> bocsi gyorsan gépeltem :$
2010. szept. 6. 17:12
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Áh, vendéglátó helyiségeknél megy az angol, csak ne vigyorogj túl feltűnően az akcentusukon:D De sífelvonón is karattyoltak nekem már angolul, amikor megtudták, hogy nem francia vagyok=)
2010. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ez csak egy előítélet... volt olyan étterem ahol szólnom kellett hogy ne beszéljen már angolul, tudok franciául...
2010. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Valószínűleg ott is beszélnek angolul, de én erről annyit tudok mondani, hogy mikor kint éltem angliában, és beszélgettem az angolokkal, mondtam, hogy milyen jó nekik, mert angolnak születtek, hisz az angol mindenütt használatos, és még tanulniuk sem kell, bárhol megértik őket. Erre csak mosolyogtak, és mondták, hogy tényleg sok helyen jó, de a franciák nem szívesen beszélnek angolul. Csak ha muszáj. Tehát ott inkább az angoloktól várják el, hogy beszéljenek franciául. Amit igazából elvárhatnak, mert Angliában tanítják idegennyelvként.
2010. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én kint voltam, nem voltak hajlandóak angolul beszélni velem. :D Kérdeztem valamit angolul, megértettek, de válaszolni már franciául válaszoltak. xD Sokan értem vele... Talán egy srác volt az utcán, aki nagyon segítő kész volt, mikor egy buszt kerestem, ja meg a disney land-ben, de ott is megjegyezte a pasi, hogy nem örül neki, hogy pont csak angolul beszélek. :D Viszont megnyugtattam, hogy nem vagyok angol. Na akkor már jobb fej volt. :) Készülj fel, hogy nagyon utálják az angol vagy angolul beszélő embereket, amit nem értek, mert amcsikkal elvileg jóban vannak, és ők is angolul beszélnek.. Még mini szabadság szobruk is van. Ki érti ezt... :D
2010. szept. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsi *sokat :D
2010. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) és a német?
2010. szept. 7. 17:04
 8/11 A kérdező kommentje:
vagy nagyon azon se szólalnak meg...?
2010. szept. 7. 17:05
 9/11 anonim válasza:
100%
Mi franciául kérdeztünk,ők meg tudták,hogy nem franciák vagyunk,és mindig mindenhol angolul beszéltek hozzánk.:) Mindig el kellett mondani nekik,hogy beszéljenek nyugodtan franciául.:) Szerintem némettel lehet próbálkozni,de nem látok rá nagy esélyt,hogy tudni fognak..
2010. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
de mi az,hogy nem szólalnak meg?:D Ha tud más nyelven beszélni,akkor biztosan segíteni fog.:) Ha meg nem, akkor kézzel-lábbal mutogat,ha egy olyan embert szólítasz le,aki segítőkész.:)
2010. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!