Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómába 4 napra mennyi költőpén...

Rómába 4 napra mennyi költőpénzt vigyek?

Figyelt kérdés
Ketten megyünk párommal, a szálláson és a repülőjegyen kívül mennyi pénzre lesz szükségünk (minimum)? Mennyibe kerül ott az étkezés? Mit érdemes mindenképp megnézni? Ha a Colosseumnál lesz a szállásunk, sétálva el tudunk jutni mindenhova a Vatikánon kívül? Vagy azért van, ami nagyon messze van és fontos látványosság?

2021. dec. 30. 22:48
 1/6 anonim válasza:
88%

Ajánlom, hogy nézz utánna Magyarósi Csaba youtubernek. Nagyon jó utazós videói vannak.

[link]

2021. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Bankkártyát elfogadnak mindenhol. Fillérezgetni, meg minek mész?
2021. dec. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Fogalmam sincs, de ja, bankkartyad gondolom van, nem valami tanyasi barlangbol jossz. Setalva? Biztos, hogy nem jutsz el mindenhova, mi is rengeteget setaltunk, de tomegkozlekedtunk is, de bakker, ha buszjegyre se futja, nem kell menni… Kaja mennyibe kerul? Hat, dragabb mint a buszjegy, inkabb csomagoljatok otthon parizeres zsemlet az utra.
2021. dec. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha megelegedtek a szeletpizzakkal es hasonló gyorskajakkal, akkor napi par eur eleg ksjara... etteremnel kb 15-20 eur fejenkent tuti kell...
2021. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha a Colosseumnál lesz a szállásotok, onnan rengeteg helyre el tudtok menni gyalog, a Vatikánhoz is, mert a főbb látnivalóktól az sincs messze, csak a Tevere túloldalán.

De hogy mit érdemes megnézni ? Rómában annyi látnivaló van, hogy én kb. 20-szor jártam ott és még mindig nem láttam mindent.

Amit egy átlagos turista meg szokott nézni , azok a helyek aránylag közel vannak egymáshoz .( Colosseum, Forum Romanum, Piazza di Spagna, Trevi kút, Piazza di Navona , Angyalvár, Vatikán ).

Tehát bejárhatjátok gyalog.

Mivel közel van a szállásotok a Colosseumhoz, ajánlom még a Giardino degli Arancia-t. Fent van egy dombon ( Aventinus ) és gyönyörű onnan a kilátás a városra.

Ott van mellette pl. a Máltai lovagrend kapuja is, aminek ha benéztek a kulcslyukán, pont a Szent Péter Bazilika kupolájára lehet rálátni.

De pl. vonattal ki lehet menni Ostia Antica-ba is, Róma ókori kikötővárosa és szerintem ha már Rómában jártok, azt sem érdemes kihagyni.

De rengeteg látnivaló van, ezek amiket leírtam, tényleg csak az alap dolgok, amiket azok néznek meg akik először járnak ott.

Sokkal több minden nem fér bele szerintem 4 napba .

A kaja meg ... attól függ milyen igényeitek vannak.

Én pl. imádok jókat enni és ha ott járok, nem fogom magam vissza.

De egyetemistaként mikor először jártam a városban, természetesen én is pizza szeleteken éltem :))

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok.

2021. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem saját tapasztalat, csak olvastam, mert én is Rómába készülök.

Vannak helyek, ahol 5-10 euró alatt nem lehet bankkártyával fizetni, szóval igen is legyen nálad némi készpénz.

Egyébként sem okos az összes pénzt egy helyen, egyfajta formában tartani.

2022. jan. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!