Kezdőoldal » Utazás » Európa » Máltára milyen oltással...

Máltára milyen oltással engednek be?

Figyelt kérdés
Két első oltasom szputnyik ami nem elfogadott, viszont ha felveszek harmadiknak egy EU altal elfogadottat pl. moderna, akkor bemehetek karantén nélkül? Ha jól értelmeztem az olvasottakat, akkor igen de nem vagyok benne biztos, kérlek segítsetek.

2022. jan. 12. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Proof of full vaccination

Validity: 14 days after the final scheduled dose was administered.

Accepted vaccines - full list available on traveltomalta.gov.mt:

Vaccines approved by the European Medicines Agency (EMA): Comirnaty (Pfizer), Jannsen, Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca), Nuvaxovid (NVX - CoV2373). A certificate with 2 different EMA-approved vaccines is also valid.

Vaccines recognised by Malta's Ministry of Health. Note: Serbia is a dark red country and is subject to a travel ban.

Primary full schedule with a vaccine approved by the World Health Organization, but only if a booster dose with a vaccine approved by EMA was administered."


Az utolsó mondatra alapozod a feltételezésed, de tévedsz, mivel a Szputnyiknak még WHO-jóváhagyása sincsen.


Akkor lenne igazad, ha az első két oltásod Sinopharm lett volna, a keletiek közül nekik, illetve a nálunk nem használt Sinovacnak, illetve az Indiában gyártott Astra-Zeneca licenszelteknek van.


Az sem segítene rajtad, ha az egydózisú Janssent vennéd fel, mert az első két oltást is nézik mellé. Így gyakorlatilag nem utazhatsz Máltára, hacsak nem vállalod be a 14 nap karantént.


Panaszkodnak is róla az oroszok:


[link]

2022. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg itt is:


[link]


"Russian-made Sputnik still not accepted

Those who have received the Russian-made Sputnik vaccine will still not be able to travel to the island without quarantining, even with an approved booster shot.


A Maltese man living in Bahrain, who received two doses of Sputnik and a third of Pfizer, told Times of Malta he has not been allowed to enter without doing quarantine.


Paul Manduca said it had been more than two years since he met his parents, sisters and friends.


“It has been a difficult year. My mother-in-law passed away in Malta in April,” he said. “My wife and I wanted to visit Malta with our three kids but were unable to do so because of the quarantine restrictions. We attended the funeral virtually.”


Another Maltese citizen expressed frustration. “For how long will people who got the Sputnik vaccine, and are Maltese citizens, go through this hell,” Biljana Darmanin Popovac asked.


“We can’t see our families… we can’t do our business. And our mental health is taking a toll on all of us,” she said.


The WHO put the process of listing Sputnik for emergency use on hold in October pending some missing data and legal procedures."


A harmadik oltást ígyis-úgyis érdemes lenne a lehető leghamarabb felvenned, mert idővel vagy megkapja a Szputnyik a jóváhagyást, vagy bevezetik a 4. oltás lehetőségét, és akkor 4 hónapra rá felvéve azt is, két EU-ban jóváhagyottal már szinte biztosan beengednének. De jelenleg nem tudsz menni karantén nélkül.

2022. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy a jannsent elfogadják, mivel az csak 1 dózisú, ezért azok az emberek akik csak a jannsennel vannak beoltva se mehetnek sehova?
2022. jan. 12. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs általános szabály, minden országban a helyi kormány dönt. Sok országba lehet egy Janssennel menni, de Málta nem ilyen.


Ausztria is december közepétől változtatott, már ők is két (1 alap és egy emlékeztető) Janssent kérnek.

2022. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Janssennel lehet mennni Máltára. Egy barátom ott él, összvisssz egy adag Janssennel oltották be és jár haza repülővel. Én pont látogatóban voltam nemrég, én 2 Sinopharm 1 Janssen kombóval vagyok beoltva az is jó volt.
2022. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 a sinopharmot sem fogadják el ott elsőnek mint a szputnyikot igaz?
2022. jan. 13. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint Máltára a beutazás nem problémás. Viszont, ha repülövel Lisszabonnak mész, és ott át kell szállnod, akkor ott is más a szabály !!!! Egy ismerösömet viszaküldték....kb. 2 hete!
2022. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
5-ös vagyok. De, ha az első kettőt a WHO elfogadta, de az Európai gyógyszerügynökség nem (tehát a szputnyikot nem) és ráoltatsz egy 3. Nyugati vakcinát úgy is elfogadják.
2022. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!