Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi költőpénzt vigyünk egy...

Mennyi költőpénzt vigyünk egy tíznapos görög vakációra?

Figyelt kérdés
Négy személy felnőtt, önellátás, kocsit bérelnénk, hajókirándulás, múzeumok, és esetleg ennénk nem csak a tengerparti gyrososnál, hanem rendes étteremben is.
2022. jan. 15. 16:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem érted. Ti nem értitek. Lehülyéztek valakit ismeretlenül, de a kérdésre nem valaszoltok.

Szóval akkor fussunk neki megint. Mennyi pénzt gyűjtsünk össze (igen, bankkártyán), amennyi elég egy tíznapos vakációra négy személynek Zakyntoson?

2022. jan. 17. 10:22
 12/14 anonim ***** válasza:
Értem... de akkor leírhattad volna, hogy tkp. még nincs is meg az a pénz, amit el akarnátok költeni.
2022. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
41%

15-20% drágább az "élet" mint itthon. Fejenként 500-600 yuro.(50-60/nap.)

Ebből 1-2x vendéglátó helyen kaja, egyebek...(naponta)

Élelmiszer boltba vásároljatok be vizet, kaját, piát, és a szálláson a hűtőben elfér. Aztán gyía! (2-es)😎

2022. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Na véééééégre! Zakynthos! Ez a lényeg. Arra készülj, hogy elég nyugatisak az árak, mivel a fapadosok olcsón viszik a nyugati vagyonos lakókat. Ha maga az utazás nem kifejezetten low-budget túra, akkor 25 EUR-t számolj kb. egy vacsorára/fő, ami ilyen beülős: leves vagy előétel, főétel, bor és szóda. Ebédre nem érdemes beülős ebédre menni, mert a meleg miatt nem az a főétkezés, viszont a strandok mellett a shore-n nagyon jó kajákat mérnek a 3 eurós salátától a 10 eurós gyros csodákig.


Ha magatokra is főztök, akkor sem érdemes magyar árakkal számolni: mi 3 nagy csirkemellet 7 euróért vettünk, tojás 3 euró volt/doboz, tej 1 euró. Ami olcsó az a bor :D 3 euróért vettünk olyat, hogy hűűű.


Én Laganasról tudok nyilatkozni, ott átlagban 2.5 euróért mértek egy korsó sört, 1.5 euróért 2 deci bort, a lányok koktéloztak, ott a helytől és minőségtől függően 1.5 - 8-10 euróig nagyon széles a skála, de a legtöbb bár kínál ilyen "menüket" :D pl. 2 koktél és egy shot 6 euró, ami még magyar szemmel is nagyon jó.


A strandon a napozóágyakért fizetni kell, de csomagban van 2 ágy és a napernyő, amiért 6eur/nap fizettünk. Mi 2x kifizettük, mikor csak strandoltunk, de ha valaki jól bírja a napot, akkor a sima törölközős megoldás is bőven megteszi, mert gyönyörű homokos a part.


Hát, valahogy így érdemes számolni, én igyekeztem átlagolni, de mindenből van olcsóbb és drágább nyilván.


Programoktól és lehetőségektől függően én tíz napra 800 eur körül vinnék, abból már tényleg bőven kifér minden kényelmesen.

2022. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!