Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik fővárosba érdemes...

Melyik fővárosba érdemes elmenni ezek közül és miért?

Figyelt kérdés

2022. márc. 3. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Vilnius
Riga
Tallinn
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

A balti államokba alapvetően nem érdemes városlátogatásra utazni, mert nem olyanok, mint például mi vagyunk, nem csak a fővárosban vannak a csúcs látnivalók.


Ha választani kell, akkor Riga és Tallinn jó 2-2 napra, Vilnius kihagyható.

2022. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

A Balti országok VÉLEMÉNYEM SZERINT elég felejthető desztinációk. Elég drágák - még ha nem is Skandináv szint, de nem sokkal marad el tőle. Az időjárás kedvemre való, mert én hidegkedvelő vagyok, viszont olyan nyáron, mintha nálunk tél lenne és kb. 5 órakor már félhomály. Az étkezés se egy kifejezetten nagy élmény, most így hirtelen nem is tudnék kiemelni semmit. Sajnos Európán belül itt elég magas az öngyilkossági hajlam, sőt, megkockáztatom, hogy a lettek és litvánok férfilakosságának 70%-a masszívan alkoholista. Este minden kocsma tele és úgy vedelnek, mintha nem lenne holnap. Ha ehhez hozzávesszük, hogy még korábban is sötétedik, akkor az összkép nem olyan szívderítő.


Riga építészete leginkább a hollandra hasonlít. Nem magas, színes házak vannak, némelyik igen érdekes homlokzattal. Tallin nekem kicsit német beütésű, ahhoz tudnám hasonlítani. Vilnius szerintem a legmodernebb, az meg ilyen mix. Viszont az tény és csatlakozom az egyes válaszolóhoz, hogy Vilnius abszolút kihagyható.


Én úgy tanácsolnám, ha van kedvetek, akkor ne egybe nyomjátok, hanem ha mondjuk leteszitek a voksot Riga és Tallin mellett, akkor ilyen péntek-vasárnap hosszúhétvége. Ide is vannak filléres repjegyek. Bőven elég lesz az idő, még sok is.

2022. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Tallinn egyértelműen a legszebb mind közül. SZVSZ az óvárosával simán veri Prágát is. Riga is gyönyörű.
2022. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11%
Tallinn talán, de Riga is szép, önmagában mindegyik kb. 2 napos program, de kettőt összevetve és pár vidéki kirándulással egy hetet könnyen elvagy itt.
2022. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!