Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha az alábbi célországok...

Ha az alábbi célországok közül kellene választanod, de a főbb városokba nem mehetnél, mit néznél meg?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a felkapottabb helyeken kívül Ti miket tartotok még jó úticélnak az alábbi országokon belül:


Franciaország

Egyesült Királyság

Olaszország

Spanyolország


Szeretnék ellátogatni a későbbiek során ezekbe az országokba is, de a kötelező úticélokon kívül eldugottabb kincseket is szeretnék majd megnézni, amikről keveset lehet olvasni/hallani.



Előre is köszi mindenkinek! :))



2022. márc. 16. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint a nagyvárosokat nem annyira szeretem. Egyesült Királyságban pl a Lake District és Skócia is nagyon szép; Olaszország tele van kisvárosokkal de lehet túrázni is a Dolomitoknál; Franciaország, Spanyolország ugyanez. utóbbiban most épp a Picos de Europa-t néztem ki uticélnak, de az se egy kis ország, van rengeteg látnivaló.
2022. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor bizony a kisvárosi , falusi turizmust választanám - ezek közül bármelyik országban. Például még az amúgy felkapott Toszkánában is olyan remek eldugott helyeket lehet felfedezni, hogy hihetetlen.
2022. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

"de a kötelező úticélokon kívül eldugottabb kincseket is szeretnék majd megnézni, amikről keveset lehet olvasni/hallani."


Szóval te akarsz lenni az azévi hétmilliomodik egyedi hópihe, aki az alig ismert Szicíliába vagy Skóciába utazik, értem.


Talán kicsit komolyodj meg és fogd fel, hogy: 1. ahova tömegek járnak, annak bizony jó oka van és 2. amik egy utazáshoz nem konyító ember számára "eldugott kincsnek" tűnhet, az kb. az összes útikönyven, weboldalon, turista útvonalán ott virít kiemelt helyen.


Mint amikor a hozzánk érkező amerikai utazóbloggerek nagy titokként súgják meg az olvasóiknak, hogy van ez a Szentendre és/vagy Eger nevű ékszerdoboz városka, amit érdemes megnézni, ha Budapesten járnak. Az igazán rafkósak még akár Tihanyba vagy a Hortobágyra is eljutnak!

2022. márc. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a legszebb a vidéki Anglia,ősszel.Mikor már borús,ködös,enyhén esős idő van, de nem szakad az eső, csak szemetel, vagy mint a pára,érzed az arcodban,és közben túrod a gumicsizmával a faleveleket,ahogy mész a földesúton a vár felé, közben látod ahogy korhű ruhában angol kopókkal éppen róka vagy nyúlvadászatot tartanak a völgyben.Érzed azt a friss,harapnivaló angol levegőt, amit ősszel nem lehet semmi máshoz hasonlítani.

Ha tehetem, ősszel mindig elmegyünk Angliába, különböző vidéki térségekbe.

Azóta jönnek az ismerőseim is, aki egyszer ezt magába szívta, mindig kívánni fogja.

2022. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Részben egyetértek a hármassal, de személy szerint majdnem mindenhol jártam már olyan helyen, ahol akkor épp alig volt valaki. Pl tarragonai viadukt vagy Santes Creus kolostor onnan nem messze (ez még a google fotókon is elég üres). De csak ezek miatt szerintem nem érdemes odautazni, viszont nekünk nem messze volt a szállásunk, megnéztük amit a net ajánlott a környéken, és mindkettő nagy élmény volt.
2022. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitok! :)


Kedves 3-mas, talán nem kellene első blikkre leírni valakit teljesen. Természetesen szeretném meglátogatni a nagyvárosokat, de az a tapasztalatom, hogy a kevésbé turistás helyeken jobban érzekelhető a kultúra, az emberek személyisége, a mindennapjaik. Tudom, hogy teljesen sosem fognak ezek átjönni egy kirándulás során, de egy-egy szeletet kaphatok belőlük, számomra ez is érdekes. Például szìvesen megnézek falusi néprajzi gyűjteményeket, vagy megismerkedem egy kisebb város történelmével, stb.

Amúgy nincs is nagyon kinek felvágnom ezzel, hogy "csak azért is egyedi leszek".

2022. márc. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!