Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Csehországban?...

Milyen az élet Csehországban? Vannak e jelentős hasonlóságok és jelentős különbségek a magyar és cseh emberek mentalitása között? Olyan emberek válaszait szeretném akik sokat utaztak Csehországba, esetleg ott éltek.

Figyelt kérdés
Jártam Csehországba, a három prágai látogatásom alapján pozitiv a véleményem,azonban ezek az utazások alapján nem igazán tudtam jól megismerni az ottaniak mentalitását,ehhez kevés volt az idő.

#Prága #Csehország #Brno #cseh emberek #prágai élet #cseh utazás
2022. ápr. 1. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

A cseh emberek okosabbak. Ráadásul kevésbé aljasak, mint a magyar paraszt.

Utazz sokat, hogy ezt megértsd.

2022. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jártam több országba, de most én konkrétan a cseh emberekre kérdeztem rá. Konkrétan mit értesz az alatt, hogy " okosabbak" miben azok és mit értesz konkrétan az alatt, hogy " kevésbé aljasabbak"?
2022. ápr. 1. 18:01
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Pragmatikusabbak, gyakorlatiasabbak és kevesebb bennük a rosszindulat. Megvannak bennük a káeurópai reflexek és tapasztalatok, de innen odakerülve erzekelheto egy kellemes nyugati szellő a tarsadalmukban.
2022. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok ebbe a dologba feltétlenül politikát keverni( bár az is része az életnek) állítólag a cseheknél nagyon alacsony az EU támogatottsága és az eurót sem vezeték be mint a szlovákok. Akkor ez az általad irt " kellemes nyugati szellő" miben nyilvánul meg a cseh társadalom, a cseh emberek esetében?
2022. ápr. 1. 23:55
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Holnap reggel indulok Csehországba kirándulni.

Legalább egy hónapig.

Nyelveket kell beszélni és tanulni!

Előre is tanultam a szláv eredetű szavakat.

A szlávok nem tartanak annyira össze mint mi.

A szláv nők nem annyira nyitottak mint a mieink.

Információ is van.

Koronavírus és háború keleten.

A bérezés a fizetés ugyanolyan mint itthon.

Igen nagyon olcsó a kiváló minőségű cseh sör!

Az árak egy kicsit magasabban vannak mint itthon.

Élelmiszer, ingatlan, rezsi, üzemanyag és stb.

2022. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Pozitívak, szlovákok arrogánsabbak. Hiába majdnem ugyanazt a nyelvet beszélik, teljesen más a két nép mentalitása. Lengyelek meg csak sör mellett nyílnak meg. Kinek mi, milyen országból jött megvannam az adott kulturális különbségek.
2022. ápr. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt, hogy a szlovákok arrogánsabbak? Jártam Pozsonyban először 20 éve akkor is kedvesek voltak az éttermekben és egyéb helyeken, utoljára 3 éve voltam ott és szintén pozitívak a tapasztalatok. Persze egészen más turistaként néhány napot eltölteni ott és más ott élni, tehát én nem vitatkozom senki véleményét aki nálam sokkal többet járt ott és több tapasztalattal rendelkezik. Érdekes amit írtál a két nép mentalitásának különbségéről,mert egy ideig közös országban Csehszlovákiában éltek.
2022. ápr. 7. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Az 5 vagyok akit lepontoztál.

Amit írtam, úgy van.

Most a cseh liberális média támadja a magyarokat mert 135 mandátumot nyert és szerzett a Fidesz KDNP.

A cseh nők olyanok amilyenek, ahogy írtam.

Ez hosszabb ideig tartó tanulás mellett van.

Ismerkedni és barátkozni kell.

2022. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le,senkit nem pontoztam le.
2022. ápr. 24. 11:36
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak a tisztázás miatt: Én senkit nem pontoztam le és örülök minden segítő válasznak amelyek tapasztalatokon alapulnak.
2022. ápr. 24. 11:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!