Kezdőoldal » Utazás » Európa » Madrid miért nem olyan népszer...

Madrid miért nem olyan népszerű úticél a magyaroknak, mint Róma?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenben sokkal szebb, izgalmasabb, olcsóbb is kicsit, mégis sokkal népszerűbb Róma. Miért?
2022. jún. 9. 09:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

"Madrid miért nem olyan népszerű...mint Róma?"

"mégis sokkal népszerűbb Róma"


Mit szedsz?

2022. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek az tetszik, ami neked.
2022. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Róma közelebb van, és sokkal több a történelmi, kulturális nevezetesség, látnivaló.
2022. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
39%

ne szórakozz már


Rómában van az emberiség bölcsője


ott voltak a gladiátorok


ott voltak a minden.. a kultúra bölcsője... minden


a nagy hódítók



madrid? megkérdezel valakit: az miaz? -jaah, hallottam róla, az a szar focicsapat

2022. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Madrid egy mesterségesen, körzővel-vonalzóval gyártott város, az európai városi turizmust meg az organikusan fejlődött, ezredéves történelemmel rendelkező helyek hajtják.
2022. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem mindkettő tetszett.
2022. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Engem elsősorban az érdekelne, hogy ki és milyen adatok alapján állapította meg, hogy Róma népszerűbb uticél, mint Madrid. Amíg ez nem derül ki, addig nem tudom hogy van-e értelme bármiről is beszélgetni.
2022. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Japán Gulyás ***** válasza:
20%
Madrid még Spanyolországon belül is sokadlagos úti cél Barcelona, Valencia, Gibraltár, Pamplona, Bilbao után. Egy bukott birodalom és egy bukott rezsim volt központja - gyakorlatilag a Franco-diktatúra centralizációs törekvései építettlék fel azzá, ami ma, legfeljebb a városmag történelmi.
2022. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rómáról már fiatalon is tanul az ember. Mindenkit odaszólít valamiért: a fiatalokat a mediterrán életérzés meg az Aperol, a vallásosokat, a történelem fanatikusokat, kisgyermekeseket stb. Maga a város az élő történelem, mindenki talál magának érdekes programot a mélykultúrától a szelfizgetésig a Trevi kút előttig. Legjobb reklám a szájhagyomány ugye.


A mai fiataloknál örülök, ha tudják, hogy Spanyolország fővárosa nem Barcelona. És be merem vállalni, hogy kevésbé jelentőségeljes, meg lehet élni úgy, hogy az ember nem járt Madridban. Pedig Madrid mellett az Escorial életem egyik nagy élménye, mindenképp kötelező!

2022. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Közelebb van.

Több ismert nevezetesség van ott.

Könnyebben elérhető onnan a tengerpart.

Az, hogy kinek mi tetszik, az meg egyéni ízlés kérdése. Én is inkább Olaszországba mennék. Ha pedig Spanyolország, akkor inkább Barcelona, vagy Ronda. Ami nevével ellentétben a legszebb városuk. :-)

2022. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!