Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megszerezni az...

Mennyire nehéz megszerezni az állampolgárságot Szerbiában és mennyi ideig lehet ott kint élni e nélkül?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék költözni Szerbiába, egy határ közeli magyarok lakta településre. Sosem jártam még ott, és tudom, hogy ez elég vakmerő ötletnek tűnhet, de gondoltam itt megkérdezem kinek mi a véleménye erről, illetve leginkább azt, hogy mennyire nehéz megszerezni az állampolgárságot, mennyi ideig lehet ott kint élni e nélkül? Szerb nyelv tudásom nincs, angol is minimális csak.

2022. júl. 5. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz. De a kint lakáshoz nem állampolgárság kell, hanem vízum (90 nap feletti tartózkodásra), letelepedési engedély stb. Miből élnél amúgy? Kis falvakban amúgy sem sok munka van, az államnyelv ismerete nélkül meg még annyi sem. Pláne, hogy angolul sem nagyon tudsz. A fizetések egyébként elmaradnak a magyartól, az árak alig.
2022. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Na igen ez egy nagyon jó kérdés, ami elgondolkodtató is egyben, mert nem tudom ott miből lehet megélni, itt élek mióta megszülettem és itt sajnos a szegényebbek körébe tartozom bele, mivel van 1 betegségem ami miatt hátrányosabb a helyezettem és nem tudom, hogy ott vajon ez vagy ilyen dolgok hogyan működnek. Szeretnék dolgozni ha lenne rá mód. A nagy terv az lenne, hogy itteni házikómat lecserélem egy ottani házikóra :) Amig ezt nem tudom eladni addig nem tudnék úgysem költözni.

Tudom, hogy anyagilag nem jobb ott mint itt, hihetetlen lehet de nem a pénz vonz abba az országba. És nem is a szerbek :)

Utána olvastam vízum nem kell, de letelepedési engedélyről nem találtam még úgy igazán semmit. :(

2022. júl. 6. 11:18
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Több olyan falu is van, ahol szinte csak a magyar nyelvet alkalmazzák, persze a papírmunka szerbül vagy szerbül-magyarul zajlik. Ha esetleg dolgoztál már gyárban, akkor sok helyre van esélyed bekerülni. Egyébként az árak olcsobbak sokkal, mint Magyarországon. Faluban főként.
2022. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!