Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európai nagyutazás mennyiből?

Európai nagyutazás mennyiből?

Figyelt kérdés

1-1,5 hónapos utazásra gondoltunk, 2 fő. Ennyi ideig szeretnénk egy régiót bejárni. (Lehetőleg hátizsákos turistaként, bár nem tudom, hogy ennyi időre az elég poggyász lehet-e)


Leginkább ezeket a helyeket: Portugália, Spanyolország, Olaszország, Málta, Albánia, Bulgária, Görögország, Törökország, Ciprus.


Ilyen feltételekkel:

- Átlagosan 2-4 napot töltenénk egy-egy városban (országonként 2-5 város, idő függvényében)

- A legfontosabb, hogy mi a természeti adottságokat szeretnénk leginkább látni, tehát nem mondom, hogy nem mennénk be néha egy-egy múzeumba, de nem ez lenne a fő cél.

- Kompozás, hajókázás az amire inkább költenénk, mint “belépő”, esetleg olyan látványosságok, ahova fel lehet menni vagy ilyesmi (torony, kilátó stb.)

- az étkezést minél minimálisabban oldalánk meg, szóval nem járnánk drága éttermekbe, inkább kifőzdéket vagy gyorséttermeket részesítenénk előnyben (nyilván megnézve, hogy melyik olcsóbb, összehasonlítva stb)

- a szállás ugyanez lenne, viszonylag olcsóbb, csak alvós helyeket foglalálnánk le, természetesen azért olyat, ahol csak 2-en vagyunk a szobába, szóval nem ilyen koedukált helyre gondolok, hanem kb. a legolcsóbb kétszemélyesre


Szerintetek ilyen feltételekkel mennyiből lenne kihozható egy ilyen 1,5 hónapos utazás?


Csak egy intervallumra vagyok kíváncsi, hogy nagyjából hova lőnétek be.



2022. aug. 8. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
1.5M de ennyibol inkabb Azsiaba mennek.
2022. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 köszi!


Sajnos még nem voltunk úgy igazán sehol, ezért kezdésnek Európát szeretnénk látni, aztán ha lesz rutinunk az utazásban, akkor természetesen szeretnénk messzebbre is eljutni, mint pl. Ázsia.

2022. aug. 8. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha még nem nagyon lépted át a faluhatárt sem, akkor ne európai körúttal kezd, mert osztrákiában a lila tehén lelegelne titeket.
2022. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ertelek de Azsia sokkal olcsobb, sokkal egyszerubb es ha jol valasztod meg az orszagot akkor biztonsagosabb. En eletemben eloszor Myanmarban voltam kulfoldon es amiket felsoroltal orszagokat meg egyikben sem voltam, max a repuloterukon.
2022. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 szóval te ajánlod, hogy inkább ott kezdjük?
2022. aug. 8. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
En igen. Millioszor tobb elmeny fog erni mint barhol erne Europaban. Mint irtam en Azsiaban kezdtem, majd Latin Amerika es Afrika. Mindharmat nagyon szeretem. Europa nem erdekel mert nincs nagy kulonbseg orszagokon belul, kis tulzassal mind olyan mint Magyarorszag. Ugyan van minden de minden max kozepszeru mas kontinensehkhez viszonyitva. Szoval en a penzemet es az idomet megtartom a mar fentebb emlitett harom kontinensnek.
2022. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja es masfel honap eleg lenne egy kis Thaifold Vietnam es Laosz vagy Kambodzsa izelitonek vagy onmagaban csak Indonezia. Mind relative olcso, biztonsagos es szuper mint tajkepileg mind kulturalisan.
2022. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Párom nagy álma egyébként is Indonézia. Elfogunk ezen gondolkodni. Csak én abban voltam, hogy Ázsia nagyon-nagyon drága lenne.

2022. aug. 8. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit Europaban elkoltesz egy het alatt abbol Azsiaban (pl Indonezia) elvagy min harom hetig. Nagyon nem mindegy.
2022. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Na megint egy fejben utazó. XD
2022. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!