Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest és Bécs mennyire...

Budapest és Bécs mennyire hasonlítanak?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy mennyire hasonlít a két város mikben? Valamint mibe jobb az egyik vagy a másik?

2022. szept. 26. 23:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

10: igen, egyetértek - Bécsben sokkal szebb az utcakép, mert a házak (nem csak a műemlékiek) sokkal jobban karban vannak tartva.

Időnként próbálok itthon is úgy sétálni mondjuk 6. 7, vagy hasonló belvárosi kerületekben, hogy felfelé nézek.... Nagyon klassz házak vannak, de a felújítás hiánya miatt szánalmas állapotban.

2022. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 NTBS ***** válasza:
Eléggé hasonlítanak.
2022. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
14%
Az egyik egy fejlett, világszintű élhető város, a másik egy balkáni putri. Nem segítek neked kitalálni, melyik melyik.
2022. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Na megérkezett az első savanyújóska. :)
2022. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#11-es voltam, most már az asztali gépről meg tudok mutatni konkrétumot is.

Nem állítom, hogy ez az Izabella utcai ház "lenyomja" a bécsi Naschmarkt melletti Otto Wagner által tervezett házat... De lám, még a VI. kerületben is vannak ilyen kincsek.


[link]


[link]



És itt a bécsi:


[link]

2022. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sok hasonlóság van. Bécsben pl a Jozefstadt (Józsefváros) ugyanúgy a 8. kerület, mint Budapesten. És egy az egyben ugyanolyan bérházak is vannak, ugyanakkor épültek stb. Jártam én már olyan utcákban Bécsben hogy ha nem tudom, azt hiszem Budapesten vagyok.

És ott is 23 kerület van, ott is van pl Lipótváros (Leopoldstadt), stb.

2022. szept. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!