Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban létezik olyan...

Németországban létezik olyan szabadjegy, amivel az ország egész területére lehet utazni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm Stuttgart melletti Pennyben dolgozik és azt mondja neki szabadjegye van, de szereintem csak az a szitu, hogy a munkáltató fizeti a munkába járást 😄

2022. szept. 28. 08:18
A kérdező szavazást indított:
Létezik ilyen szabadjegy
Nem létezik
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Most szűnik meg éppen a 9 EUR-os Klimajegy, ami egy jó nagy marketingakció volt. Majdnem hazavágta az ingázók közlekedését, mert ilyen potom áron mindenki vonatra szállt. :))) Lesz helyette valami, talán 30-40 EUR-os, de messze nem ingyen!!
2022. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokat vonatoztam Németországban, de ilyet még nem láttam.
2022. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm, akinek fix utazási költségtérítése van a munkaszerződése szerint és a munkáltató szándèkosan bővebbre szabta ezt , mint a valós költség. Ez nyilván nem mindenkinek törvéby szerint jár, hanem ez volt az adott munkahely kollektív szerződésében. (Bizonyára az autóval ingázók miatt van a magasabb költségkeret.)


És e keretet szabadon tudja használni nem munkaügyben történt utazásokra is. Abból pedig van, hogy ha nem is egész havi országos, de mondjuk egy pár napos tartományi jegy kijön

2022. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy az első mondta egész nyáron élt a 9 eurós ima bérlet. Biztos arra gondolt.
2022. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Fizetni kell majd érte.
2022. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!