Kezdőoldal » Utazás » Európa » Zakopaneba ha kocsival megy...

Zakopaneba ha kocsival megy az ember, milyen autópályamatricákat kell vegyen Szlovákiában, és Lengyelországban?

Figyelt kérdés
vagy van esetleg valamilyen európai online menetrend tervező, ahol ezt megtudja mondani a program?

2022. nov. 10. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Waze csak arra enged fel, amilyen matricád van.


Zakopane környékén nincsenek fizetős utak Lengyelországban.

Valószínűleg a szlovák matricát sem érdemes megvenned, mert nem sok É-D irányú pálya szakasz van.

Ha Budapestről mész, akkor szerintem tök felesleges. Besztercebányánál van egy rövid fizetős szakasz, amit tudnál használni.

[link]

2022. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

aha! tehát elég a magyar országos.

köszi!

2022. nov. 10. 23:53
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
#2: igazából az sem feltétlenül kell. Az M2-re jó a Pest megyei, ha Párkánynál mész át, akkor a 10-esre az sem kell.
2022. nov. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 buszter ***** válasza:
94%
Szlovákiában kötelező az út használati díj tehát ott mindenféleképpen kell venned matricát személyautóra vagy amilyen van. ezt megveheted online a határon vagy az első benzinkúton ahogy beérkezel Szlovákiába. Lengyelországban csak autópályára kell díj az A2 es A4 re az e-toll PL . APP kell. De valóban nincsen autópálya Zakopane környékén.
2022. nov. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 buszter ***** válasza:
95%
még azt elfelejtettem hogy Szlovák matricát vegyél mindenféleképpen mert a büntetés nagyon magas ha nincs
2022. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

Ha külföldre utazók, akkor érdemes tájékozódni az érintett országok útvonalairól, fizetési lehetőségekről, fajtáiról.

Nem hallgatni az itteni okosokra.

A Waze például megszűnik a határ átlépése pillanatában, mivel nem működik internet nélkül.

Van, hogy sok idő, mire be tudod állítani a netet, és ez utazás közben elég nehézkes.

Inkább rendes gps-t vigyél magaddal, amin pl. be tudod állítani hogy elkerülje a fizetős szakaszokat, stb.

2022. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

korlatlan monilnetem ban, korlatlan EUroaminggal. Az miert nem jo?

es szlovakiaban melyik matricat kell vegyem? koszi

2022. nov. 11. 09:31
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

#4: Soha nem hallottam szlovák útdíjról szemelyautókra. Ez valami új dolog? Erről tudsz linkelni valamit?


#6: oké, hogy te életképtelen vagy és nem tudod beállítani a roamingot, ettől még nem kell mindenkiről ezt feltételezni.

2022. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
8-as, szerintem te sem utaztál mostanában külföldre, csak a kanapédból okoskodsz.
2022. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Basszus, koszi mindenkinek, aki ertelmesen valaszolt, bar egyvalaki mond A-t, mas pedig B-t 😃😃 de nem gond. nagyjabol meg van a lenyeg
2022. nov. 11. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!