Kezdőoldal » Utazás » Európa » A rilai kolostor télen nyitva...

A rilai kolostor télen nyitva van? És mennyire található magasan, illetve mennyire járható az út kocsival az év ezen részén?

Figyelt kérdés
Január folyamán előreláthatólag lesz szabadságom, úgyhogy gondolkozom egy hosszú hétvégén valamelyik környező országba. Szófiában még nem jártam, és már régóta szeretnék elmenni, úgyhogy oda speciel bevállalnék egy utat szívesen. Viszont ha már ott vagyunk, akkor mindenképpen meg akarnám nézni a környéken legalább a rilai kolostort is. Ez télen mennyire megvalósítható, valakinek van esetleg ilyen téren tapasztalata?

2022. dec. 17. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nyitva van.


Nem magas hegyek azok, simán járható az út télen is szerintem... Mi ősszel voltunk pár éve, egy völgyben megy fel az út, ha jól emlékszem...

Shuttle busz is jár fel.

2022. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na, megjöttünk azóta. Tényleg nem vészesen magasan fekszik, és az út is jó állapotú, leszámítva, hogy az utolsó kb. 20 km nagyon kanyargós. Az idő is tökéletes volt szerencsére, nem volt túl hideg, és csapadék sem volt egyáltalán. Hóban viszont azért nem szívesen járnék arra, és láttam, hogy ki is van téve az út mentén a hólánc használatára figyelmeztető tábla havazás esetén.
2023. jan. 13. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!