Kezdőoldal » Utazás » Európa » A jogosítvány igénylő lappal...

A jogosítvány igénylő lappal (első vezetői engedelyről van szó) lehet külföldön vezetni?

Figyelt kérdés

Magyarországon ugye 2020 óta már az igénylőlap is vezetésre jogosít.Németország-Ausztria területén mi a helyzet?18 természetesen már elmúltam.Édesapám keze megsérült így nekem kéne hazahozni az autóját Münchenből


Illetve ha esetleg jogosítana, akkor a Német-Osztrák barátok egy A4-es papírral a kezemben,ami ugye magyar nyelvű nem küldenek el melegebb éghajlatra?



2022. dec. 21. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak továbbengedni... az csak egy db lap nekik.
2022. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2022. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, kell a kártyaformátumú vezetői engedély.
2022. dec. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igénylőlap még nem jogosít a vezetésre egy másik országban. Egyébként már az magyar-osztrák határon lévő osztrák határőr sem beszél magyarúl, ezért erre még kevesebb az esély a német határon. Úgyhogy akár a tüdőszűrő papirodat is mutogathatod a határon vagy ha kivisznek a rendörők egy parkolóba. Egyébként 95%, hogy az út során a kutya nem kéri el az okmányaidat.
2022. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igénylés megléte (lap sem szükséges) kizárólag Magyarországon jogosít vezetésre, kizárólag a plasztik kártya átvételéig, és a benyújtástól számított 60 napig.
2022. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat
2022. dec. 22. 10:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy friss jogsival sem lehet. De azóta lehet változott a szabály.
2022. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. Nem jól tudod. A szabály nagyon-nagyon régóta ugyanaz.

Az első nemzetközi kategória megszerzésétől számítva kezdő vezető vagy két évig. A státus automatikusan változik. B-s jogsival nem vontathatsz.

A többi kategóriát nem ismerem. De az is úgy van, ha van jogsid nagy motorra már legalább két éve, akkor az éppen kézhez kapott B-vel vontathatsz.

Külföldre nem lehet menni 18. életév betöltése előtt.

De ha a jogsit valaki mondjuk 54 évesen szerzi meg, első útja is mehet külhonba.

2022. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz 🙃🙈
2022. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!