Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen cserediáknak lenni?

Milyen cserediáknak lenni?

Figyelt kérdés

Iskolával megyek ki, ,,Malaga Instituto” iskolába ha valaki volt leírná a véleményét/élményeit? De aki csak cserediák volt máshol tőle is megköszönném ha tudna ezekre a kérdésekre válaszolni:

1. Campuson leszünk egy szobában 4-en de én senkit nem ismerek azok közül akivel leszek, nem lesz kellemetlen velük ,,lakni”?

2. Max egy 10 kg-os bőröndöt vihetek és egy táskát, mit érdemes pakolni? (Májusban megyünk)



2023. jan. 6. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én Hollandiában voltam, így a spanyolokkal nincs tapasztalatom. Ami az "együtt lakást" illeti, egyáltalán nem kellemetlen. Én az első utamnál két lengyellel és egy belga sráccal laktam együtt. Kifejezetten jól éreztem magam velük, mert mindannyian mások voltunk.


Az ilyen programokon amúgy is a lényeg a nyitottság, meg a más kultúrák megismerése. Pl. Mi minden héten főztünk egymásnak tradícionális kaját (persze nem csak a szobatársakkal, ebbe bevontuk az szállót), akkor én elmentem a srácokkal egy rapkoncertre (a holland rap valami isteni :D ) pedig a hátam közepére nem kívántam, én megnézettem velük Az operaház fantomját - először csak filmen, de utána eljöttek velem a nijmegeni színházba musicalt nézni, mert olcsóbb volt mint Amszterdam. Amikor focimeccset néztek, odaültem én is, telóztam, de ott voltam velük.


A 10 kg-s bőrönd viszont elég kevés, ha csak a repjegy miatt, akkor kérdezem, hogy nem lehetne upgradelni a jegyet?


Ami mindenképp kell:

- legalább 5-6 alsó (ha mondjuk 3 napig nem jutsz mosáshoz, akkor is legyen tartalék)

- legalább 5 zokni

- egy farmer (kint úgyis tudsz venni)

- két lengébb nadrág (májusban már jó idő van Malagában)

- póló vagy ing attól függően, hogy mit vár a suli és milyen programokat akartok


Ami ugye sokat foglal a laptop meg a töltők, könyvek (valami olvasnivalód legyen, mert megbolondulsz). De ne az alsón meg a zoknin spórolj, a fehérnemű iszonyú fogyóeszköz. Inkább kevesebb pólót vigyél meg ne tegyél be vastag nadrágot, ha meg nagyon kell akkor azt azért meg tudod venni kint is nem olyan drágán. Ugyanígy a pipereszerekkel. Tök fölösleges innen kicibálni, bemész ott és veszel tusfürdőt meg fogkrémet.

2023. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%
Életre szóló pozitív élmény.
2023. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!