Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy veszélyes fiatal nőként egyedül utazgatni?

Figyelt kérdés
Én csak Európában akarok utazni, más nők meg olyan helyekre elmennek, hogy az nem igaz pl. Brazília, Mexikó, Pakisztán. Engem meg Európától féltenek a szüleim.

2023. jan. 13. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Egy nőt pláne hogyha fiatal akkor gyengébbnek, sebezhetőbbnek gondolják fizikailag, ami sok esetben így van. Ezért kihasználják, beadnak neki valami mesét és elviszik, kirabolják. Persze ez elég erős általánosítás és a világ nem csak a rosszból áll de nem árt vigyázni
2023. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom. Én rengeteget utaztam egyedül, még más kontinensre is, kezdve a húszas éveim elején... és soha nem lett semmi gond.
2023. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
89%

Hát fura ez.


Én benne vagyok túrázós csoportokban. Teljesítménytúrák, kéktúra, stb.


Ott egyik oldalt vannak nők, fiatalok, idősek akik egyedül járnak. Van aki naponta fut 15-20 km-t erdőben. Láttam egy idős nagymamit aki túrázik egyedül, tudok olyat aki sátrazni szokott, vadkempingezni, bivakolni.


Mellette meg vannak akik pont ugyanezeket az "el merjek indulni egyedül" kérdéseket teszik fel.


Érdekes ez, mert tény, hogy nőként veszélyesebb lehet, de összességében csak pont annyira veszélyes egyedül utazni mint egyedül leugrani a sarki kisboltba. Így nézve soha nem látnánk nőt egyedül csak férfi vagy több másik nő társaságában.

2023. jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Mert a fiatal nő (pláne ha szép is) az a világon mindenhol célpont, préda. Az adott ország/környék kultúráján és fejlettségén múlik, hogy lesz-e baja egy lánynak.

Te döntsd el, hogy vállalod-e a kockázatot, de legyél tisztában az okkal, hogy miért figyelmeztet téged mindenki.

2023. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Azért mert van határellenőrzés és ha úgy gondolja a "határőr" akkor ellenőrzi a holmijaidat. Tőlem például Franciaországban elkobozták a gázsprayt, sokkolót és a viperámat is mert illegális az országban de leleményes vagyok bementem egy boltba és vettem pillangókést és szuronyt úgyhogy továbbra is nyugalomban töltöttem az időt.
2023. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös, te aztán jól fel vagy fegyverkezve, gondolkodtam én is ilyeneken. Amúgy szerintem nem lesz semmi baj, mert olyan helyekre nem megyek, este nem fogok mászkálni, egyedül a vasútállomásoktól tartok kicsit, mert utálom a vasútállomásokat, tele vannak mindenféle hülye emberrel. Vagyis itthon ezt tapasztaltam.
2023. jan. 15. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Európa nagyobb városaiban is vannak kifejezetten veszélyes helyek és no-go zónák, ezekre érdemes rákeresni vagy előre megtervezni az útvonalat nem csak úgy bolyongni. Én megdöbbentem amikor Londonba utaztam hogy mennyire lerobbant, elgettósodott környékei vannak, rosszabb mint a nyolcker. A vasútállomásokat, aluljárókat, kietlen helyeket, arab negyedeket pedig kerülni az éjszakai órákban.
2023. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Az, hogy a szüleid féltenek, nem a helyekről és a valóságról szól, hanem rólad és méginkább róluk, meg a fejükben élő félelmekről. Különösen akkor, ha te sem, de pláne ők nem szoktak utazni, ezért sokkal kevesebb valós utazási élmény és saját tapasztalatuk van a számukra nagyon idegen helyekről. Így különösen esélyes, hogy külföldről minden információjuk csak a médián, vagy különféle szóbeszédeken keresztül van, ami hajlamos fokozottan a negatívumokat hangsúlyozni. Nekik csak te vagy, ezért bármilyen alap nélkül is féltenének, a fentiek pedig akár végletesen képesek erre ráerősíteni. Ha már nyugdíjas, idősebb szülőkről van szó, akkor pláne sok idejük és lehetőségük van miattad aggódni, esélyes, hogy kevés más dolog vonja el a figyelmüket a rossz gondolatoktól. Ráadásul időseknél gyakori, hogy másokkal is megosztják a félelmeket, amire azok a mások még rákontráznak újabb borzalmakkal, amiket ők hallottak valahol, így egyre inkább öngerjesztővé tud válni.

Ezen leginkább azzal tudsz változtatni, hogyha akár velük együtt is elutazol néhány helyre és maguk is megtapasztalják, hogy az idegen helyek nem olyan veszélyesek, mint ők hiszik, azt is saját szemükkel látják, hogy te is talpraesetten, könnyen boldogulsz különféle helyzetekben idegen helyeken sem esel kétségben (még annyira sem, mint ők). Persze nem muszáj mindenképp és pláne nem mindig velük utaznod. Ha elkezdesz utazni, előbb-utóbb hozzászoknak valamennyire, de a félelmeik, aggodalmuk megmarad, ha ők nem utaznak. A modern technika is sokat segíthet benne. Ha közben is tartod velük a kapcsolatot, küldesz nekik fotókat, videókat, rendszeresen jelentkezel, akkor biztos nyugodtabbak lesznek.


A biztonság érzet egyébként rendkívül szubjektív, nagyon függ az ember pillanatnyi hangulatától, korábbi tapasztalataitól, felkészültségétől és egy csomó más dologtól.


Az meg egy klasszikus és nem alaptalan sztereotípián alapul, hogy a fiatal nőket jobban féltik. A legtöbb nő általában gyengébb a legtöbb férfinál, fizikai támadás esetén nehezebben tud ellenállni, megvédeni magát és emiatt könnyebb célpontot jelent és ezt a bűnözők is így gondolják, ezért gyakoribb célpontjai lehetnek sokféle támadásnak. Ha még csinos nőről is van szó, akkor pláne vonzó célpont lehet és ötleteket adhat valakinek sok mindenre.

A hangsúly pedig méginkább a magányon van. Ha valaki egyedül van, mindig kiszolgáltatottabb, mint akik együtt vannak, ezért jobban tudnak figyelni egymásra, könnyebben tudnak egymásnak segíteni. A kiszolgáltatottabb személy mindig nagyobb eséllyel válik célponttá.


Érdemes olvasgatni, női utazók történeteit, egyre többen osztanak meg mindenféle élményeket. A tanulság, hogy nem félni kell, hanem észnél lenni, józanul mérlegelni és a szükségtelen kockázatokat elkerülni.

2023. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A fegyverek és egyéb önvédelmi eszközök meg hajlamosak több gondot okozni, mint amennyit megoldanak. Ahogy már írták, utazás közben akár olyasmibe is bele futhat az ember velük, hogy tilos, büntetendő magunknál tartani, elkobozzák őket, nehézkes lehet velük utazni.


Ennél is komolyabb gond velük, hogy nagyon könnyen hamis biztonság érzetet adnak, miközben megvédeni nem biztos, hogy tudnak. Minden fegyver vagy önvédelmi eszköz csak annyit ér, amennyire használni tudod azt. Ha tapasztalatlan vagy a használatában, akkor bármilyen fegyver veszélyesebb lehet rád, mint a támadóra. Különösen, hogy esélyes, hogy egy bűnözőnek életmódjából adódóan nagyobb tapasztalata van a küzdelmekben egy tapasztalatlan utazónál.

Ha megtámadnak, pláne többen, akkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy nem sikerül ártalmatlanná tenned, vagy elriasztani a támadót, vagy csak egyiküket, de a többiek az ő segítségére sietnek, nem a tiédre. Ha fegyver van nálad, esélyesebb, hogy náluk is előkerül, vagy a sajátodat fordítják ellened.

Ráadásul egy idegen ország idegen jogrendjét sem ismered. Az is megeshet, hogy a jogos önvédelmed is következményekkel jár, vagy akár a jogosság sem bizonyítható.


Szóval a harcokból jobb kimaradni, a veszélyesebb környékeket elkerülni, önvédelmi fegyverként meg inkább egy erős zseblámpát vinni.


De azért az önvédelmi képzés sem árt, hogy tényleg tudj mit kezdeni a különféle helyzetekkel és ne egy idegen helyen kerülj először szembe támadóval.

2023. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fegyverekkel nem csak a reptereken lehet gondod, egyre több turista látványosságnál, akar egy templomnál is előfordul, hogy belépés előtt biztonsági átvizsgálás van és nemhogy kést vagy gázsprayt, de van ahova még esernyőt, szelfibotot vagy fényképezőgép állványt se vihetsz be.

Angliában pl. biztosan tilos rögzíthető pengéjű kést magadnál hordani (bármilyen rövid pengével), így ha ilyet találnak nálad, abból akár büntetés is lehet.

2023. jan. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!