Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tį utaztatok már úgy külföldre...

Tį utaztatok már úgy külföldre repülővel, hogy nem beszéltetek semmilyen idegen nyelven ? Hogyan tudtatok boldogulni ?

Figyelt kérdés

Olaszországba szeretnék még a nyar előtt kimenni 1-2 napra, az angol az úgy ahogy megy, de sok hiányosságom van, az olaszt hobbiként elkezdtem tanulni, köszönni, kérdezni pár dolgot, éltet rendelni, néhány igét ragozni, a múlt időbe is belekezdtem, szóval valamennyi kis gyakorlat/tudás van a fejemben, de sajnos még elég kevés.


Egyedül mennék ki, kicsit körülnézni.

Láttam, hogy van jó áron oda vissza jegy, ami egy napos vagy akár 2-3 is.


Akik elutaznak nyaralni valahova, akármelyik országba, azok mind tudnak angolul ?

Tehát csak így lehet ?


Még sosem voltam külföldön, de ez az egy napos utazás megtetszett.

Akár lehetne belőle 2-3 nap is, de akkor ugye ki kéne venni egy hotelszobát.


Egy ilyen nagyon alap angollal (amiben egyébként jobb vagyok mint az olaszban, de tudom, hogy elég gyenge) + egy kezdő szintű olasszal talán meg lehet próbálni kimenni 1-2 napra Olaszországba ?


Akiknek nagyobb tapasztalata van az utazásokban, azok kérem válaszoljanak!



2023. jan. 15. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én mennék.


Rengeteg alkalmazás is áll már a segítségedre. A DeepL kifejezetten jó fordító. A Sayhi alkalmazás pedig már beszédet is meglepően pontosan fordít.

2023. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne? A repülőtéren táblák alapján tájékozódsz, nem kell hozzá semmi idegennyelv. A szallasodra eljutni segít a Google maps vagy a helyi tomegkozlekedes appja. A látványosságokat megtalalni szinten. Étteremben az étlapot simán lefordithatod, az elelmiszerboltban a termékek nevét szintén
2023. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az okostelefon - ha használója okosbb annél, szinkronfordításra is használható.

Beszédet azonnal a kívánt nyelvre.

2023. jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az angollal sokra amúgy sem mennél Olaszországban. Volt olyan, hogy három hetet voltunk kint, és egy kezemen megtudnám számolni, hány emberrel találkoztunk, aki beszélt angolul. Én mondjuk beszélek, de egy rakás ismerősöm van, aki semmilyen nyelvet nem beszél, és rendszeresen utazik külföldre és nem szoktak problémáik lenni. Szóval menj nyugodtan, mert ugyan nem beszélnek angolul az olaszok, de nagyon kedvesek és segítőkészek.
2023. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy alap angol tudásom amivel elvagyok külföldi nyaralás során viszont inkább Olaszországba járok és ilyenkor tudom hasznosítani az olasz tudást. Ahogy írta a #4 hozzászóló nem beszélnek az olaszok angolul hacsak nem elvárás például egy szálloda recepción stb.
2023. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ezzel ellentétes tapasztalataim vannak, a többség beszélt angolul. Északon is és délen is.

De amúgy amíg semmi rendkívüli nem történik, addig nyelv nélkül is el lehet lenni. Max mutogatsz, előfordul.

2023. jan. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

6-osnak.

Legfejebb mutogatsz? 70-es évek. Haverral NDK-ban felszállunk a buszra. A sofőr adja a jegyet. Haver mutatja az ujjaival, hogy 3-at kérünk. Sofőr nem érti. Persze, hogy nem, mert haver egyujjas kesztűben mutogatott. 😂

2023. jan. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 oké, de nem abból kellene kiindulni, hogy a kérdező is kretén.
2023. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!